Levchenko wil snel duidelijkheid voor spelers Vitesse
BERLIJN (ANP) - Volgens voorzitter van de Vereniging van Contractspelers (VVCS) Evgeniy Levchenko is het voor de spelers van Vitesse belangrijk dat er snel duidelijkheid komt over het voortbestaan van de club. Als spelers later deze zomer nog op straat komen te staan, kan het volgens hem zijn dat ze niet snel bij een andere club aan de slag kunnen.
Voor de spelers die nog onder contract staan bij Vitesse, wordt het contract ontbonden zodra de club ophoudt te bestaan. Spelers zijn dan transfervrij, legt Levchenko uit vanuit Berlijn. Hij is daar voor het EK.
Een transfervrije status kan gunstig zijn voor de spelers, zegt de voormalig profvoetballer, omdat ze dan voor andere clubs goedkoper zijn om over te nemen. Maar volgens Levchenko komen ze er niet meer makkelijk tussen als een club het team al compleet heeft voor het nieuwe seizoen. "En dan lopen ze het risico buiten de boot te vallen", zegt hij over de spelers van Vitesse. Ze moeten dan mogelijk wachten tot de volgende transferperiode, tijdens de winterstop.
VVCS hoopt dat Vitesse de licentie behoudt. "Wij willen dat het inkomen en de werkgelegenheid van de spelers wordt gewaarborgd."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
16 uur geleden