Levante bezorgt koploper Atlético Madrid tweede nederlaag
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de tweede nederlaag van het seizoen moeten incasseren in de Spaanse voetbalcompetitie. De koploper van La Liga verloor in eigen stadion met 2-0 van Levante. José Luis Morales opende na een half uur de score, met een schot dat onderweg door twee Madrileense verdedigers van richting werd veranderd. Diep in de blessuretijd besliste Jorge de Frutos het duel uit een counter, toen Atlético-doelman Jan Oblak bij een hoekschop mee naar voren was gekomen. De Frutos schoof de bal van grote afstand in het verlaten doel.
Atlético en Levante stonden vier dagen eerder ook al tegenover elkaar, toen in Valencia. Dat duel eindigde in 1-1. De ploeg van trainer Diego Simeone heeft nu 7 punten verspeeld in de laatste vier duels. Atlético staat nog 6 punten voor op Real Madrid en 9 punten op FC Barcelona, dat een wedstrijd minder speelde. Real kan de achterstand later op zaterdag verkleinen tot 3 punten als het wint bij Real Valladolid. Barcelona ontvangt zondag Cádiz.
Atlético ging na het doelpunt van Morales op jacht naar de gelijkmaker, maar Luis Suárez raakte de paal en João Félix miste kort achter elkaar twee grote kansen. In de extra tijd besliste Levante het duel toen Oblak zijn doel had verlaten.
De Madrileense club verloor eerder dit seizoen alleen van stadgenoot Real (2-0). De ploeg van Simeone kreeg tegen Levante voor het zevende competitieduel op rij een doelpunt tegen. Dat gebeurde de Madrilenen nog nooit onder de Argentijnse trainer. De laatste keer dat Atlético in zoveel wedstrijden op rij tegentreffers moest incasseren, was eind 2011. Het leidde toen tot het ontslag van trainer Gregorio Manzano, die werd opgevolgd door Simeone.
Meer uit Voetbal
LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
3 uur geleden