Levante bezorgt koploper Atlético Madrid tweede nederlaag
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de tweede nederlaag van het seizoen moeten incasseren in de Spaanse voetbalcompetitie. De koploper van La Liga verloor in eigen stadion met 2-0 van Levante. José Luis Morales opende na een half uur de score, met een schot dat onderweg door twee Madrileense verdedigers van richting werd veranderd. Diep in de blessuretijd besliste Jorge de Frutos het duel uit een counter, toen Atlético-doelman Jan Oblak bij een hoekschop mee naar voren was gekomen. De Frutos schoof de bal van grote afstand in het verlaten doel.
Atlético en Levante stonden vier dagen eerder ook al tegenover elkaar, toen in Valencia. Dat duel eindigde in 1-1. De ploeg van trainer Diego Simeone heeft nu 7 punten verspeeld in de laatste vier duels. Atlético staat nog 6 punten voor op Real Madrid en 9 punten op FC Barcelona, dat een wedstrijd minder speelde. Real kan de achterstand later op zaterdag verkleinen tot 3 punten als het wint bij Real Valladolid. Barcelona ontvangt zondag Cádiz.
Atlético ging na het doelpunt van Morales op jacht naar de gelijkmaker, maar Luis Suárez raakte de paal en João Félix miste kort achter elkaar twee grote kansen. In de extra tijd besliste Levante het duel toen Oblak zijn doel had verlaten.
De Madrileense club verloor eerder dit seizoen alleen van stadgenoot Real (2-0). De ploeg van Simeone kreeg tegen Levante voor het zevende competitieduel op rij een doelpunt tegen. Dat gebeurde de Madrilenen nog nooit onder de Argentijnse trainer. De laatste keer dat Atlético in zoveel wedstrijden op rij tegentreffers moest incasseren, was eind 2011. Het leidde toen tot het ontslag van trainer Gregorio Manzano, die werd opgevolgd door Simeone.
Meer uit Voetbal
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
18 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
40 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geleden