Levante bezorgt koploper Atlético Madrid tweede nederlaag
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de tweede nederlaag van het seizoen moeten incasseren in de Spaanse voetbalcompetitie. De koploper van La Liga verloor in eigen stadion met 2-0 van Levante. José Luis Morales opende na een half uur de score, met een schot dat onderweg door twee Madrileense verdedigers van richting werd veranderd. Diep in de blessuretijd besliste Jorge de Frutos het duel uit een counter, toen Atlético-doelman Jan Oblak bij een hoekschop mee naar voren was gekomen. De Frutos schoof de bal van grote afstand in het verlaten doel.
Atlético en Levante stonden vier dagen eerder ook al tegenover elkaar, toen in Valencia. Dat duel eindigde in 1-1. De ploeg van trainer Diego Simeone heeft nu 7 punten verspeeld in de laatste vier duels. Atlético staat nog 6 punten voor op Real Madrid en 9 punten op FC Barcelona, dat een wedstrijd minder speelde. Real kan de achterstand later op zaterdag verkleinen tot 3 punten als het wint bij Real Valladolid. Barcelona ontvangt zondag Cádiz.
Atlético ging na het doelpunt van Morales op jacht naar de gelijkmaker, maar Luis Suárez raakte de paal en João Félix miste kort achter elkaar twee grote kansen. In de extra tijd besliste Levante het duel toen Oblak zijn doel had verlaten.
De Madrileense club verloor eerder dit seizoen alleen van stadgenoot Real (2-0). De ploeg van Simeone kreeg tegen Levante voor het zevende competitieduel op rij een doelpunt tegen. Dat gebeurde de Madrilenen nog nooit onder de Argentijnse trainer. De laatste keer dat Atlético in zoveel wedstrijden op rij tegentreffers moest incasseren, was eind 2011. Het leidde toen tot het ontslag van trainer Gregorio Manzano, die werd opgevolgd door Simeone.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
14 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
32 minuten geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
3 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
19 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
22 uur geleden