Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Letzte Generation: met 100 activisten naar klimaatprotest A12

Letzte Generation: met 100 activisten naar klimaatprotest A12

BERLIJN (ANP) - De Duitse actiegroep Letzte Generation doet komend weekend mee aan het klimaatprotest op de A12 in Den Haag. Het lijkt erop dat ongeveer honderd activisten naar Nederland komen, aldus een woordvoerder. Dit aantal kan volgens hem nog veranderen.

De A12 naast het Malieveld wordt sinds 9 september dagelijks geblokkeerd door aanhangers van Extinction Rebellion als protest tegen fossiele subsidies. Activisten van Letzte Generation zullen meedoen om hun solidariteit te tonen aan de betogers van het "zeer effectieve en sterkte protest" en om "geïnspireerd te raken door de verschillende groepen" die ondanks arrestaties al weken actievoeren.

Letzte Generation gaat twee dagen actievoeren in Den Haag, maar de zegsman sluit niet uit dat de Duitse activisten langer zullen blijven. "De plannen gelden alleen voor het weekend. Maar activisme is iets heel dynamisch, dus we gaan het zien."

De actiegroep staat bekend om zijn wegblokkades in Duitsland, waarbij activisten zichzelf soms vastlijmen aan de weg. Ook was Letzte Generation betrokken bij acties met kunstwerken en de recente bekladding van de Brandenburger Tor in Berlijn. Ook werd zondag geprobeerd de marathon van Berlijn te verstoren. De groep heeft recent protesten voor onbepaalde tijd afgekondigd, in Berlijn worden sinds vorige week regelmatig wegen geblokkeerd.

De gemeente Den Haag zegt zich voor te bereiden op alle scenario's, maar wil geen uitspraken doen over maatregelen rond de blokkades, ook niet wanneer Letzte Generation zich aansluit bij het protest.

Meer uit Binnenland

Herstelgeld Groningen beschikbaar voor WK Wielrennen in 2032

GRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.

57 minuten geleden
Regeringscommissaris hekelt nieuwe wet van Defensie

DEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Advocaten in zaak over bangalijst boos over uitstel rechtszaak

DEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.

1 uur geleden
Veel minder mensen met een beperking aan het werk dan afgesproken

DEN HAAG (ANP) - Voor mensen met een beperking zijn tot dusver veel minder banen gerealiseerd dan bedoeld. Dat meldt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de zogenoemde banenafspraak uit 2013 moesten er voor dit jaar 125.000 extra banen zijn, maar de teller staat nu op 91.812. In 2025 kwamen er slechts 2196 banen voor mensen met een beperking bij.

1 uur geleden
Zuid-Holland bezorgd om infrastructuur: alles staat ter discussie

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland maakt zich grote zorgen over de aanstaande herverdeling van het budget voor infrastructuurprojecten. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat komt tientallen miljarden euro's tekort om alle plannen voor wegen, spoorlijnen en bruggen te financieren. Minister Vincent Karremans en staatssecretaris Annet Bertram maken over enkele weken bekend welke projecten prioriteit krijgen.

2 uur geleden
Waterschapsbestuurders in actie tegen 'versimpelde' regels Europa

DEN HAAG (ANP) - Bijna 170 bestuurders uit alle 21 waterschappen hebben staatssecretaris Silvio Erkens opgeroepen om zich uit te spreken tegen de aanpassing van Europese regels rond gewasbeschermingsmiddelen. In een open brief zeggen ze zich zorgen te maken om enkele voorgestelde wijzigingen, zoals een langere termijn om schadelijk bevonden middelen te mogen gebruiken. "Het is niet uit te leggen dat Europa de bescherming tegen nieuwe vervuiling afzwakt", staat in de brief die ze in de Tweede Kamer overhandigden aan de VVD-staatssecretaris van Landbouw en Natuur.

2 uur geleden
Filmster mishandeling Utrecht wil dat agent toch vervolgd wordt

UTRECHT (ANP) - Een vrouw die begin dit jaar in Utrecht klappen en schoppen kreeg van een agent, wil dat hij daarvoor alsnog wordt vervolgd. Het gaat om de vrouw die filmde dat de agent een andere vrouw schopte. Dat laat haar advocaat Anis Boumanjal weten.

2 uur geleden