Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Letzte Generation: met 100 activisten naar klimaatprotest A12

Letzte Generation: met 100 activisten naar klimaatprotest A12

BERLIJN (ANP) - De Duitse actiegroep Letzte Generation doet komend weekend mee aan het klimaatprotest op de A12 in Den Haag. Het lijkt erop dat ongeveer honderd activisten naar Nederland komen, aldus een woordvoerder. Dit aantal kan volgens hem nog veranderen.

De A12 naast het Malieveld wordt sinds 9 september dagelijks geblokkeerd door aanhangers van Extinction Rebellion als protest tegen fossiele subsidies. Activisten van Letzte Generation zullen meedoen om hun solidariteit te tonen aan de betogers van het "zeer effectieve en sterkte protest" en om "geïnspireerd te raken door de verschillende groepen" die ondanks arrestaties al weken actievoeren.

Letzte Generation gaat twee dagen actievoeren in Den Haag, maar de zegsman sluit niet uit dat de Duitse activisten langer zullen blijven. "De plannen gelden alleen voor het weekend. Maar activisme is iets heel dynamisch, dus we gaan het zien."

De actiegroep staat bekend om zijn wegblokkades in Duitsland, waarbij activisten zichzelf soms vastlijmen aan de weg. Ook was Letzte Generation betrokken bij acties met kunstwerken en de recente bekladding van de Brandenburger Tor in Berlijn. Ook werd zondag geprobeerd de marathon van Berlijn te verstoren. De groep heeft recent protesten voor onbepaalde tijd afgekondigd, in Berlijn worden sinds vorige week regelmatig wegen geblokkeerd.

De gemeente Den Haag zegt zich voor te bereiden op alle scenario's, maar wil geen uitspraken doen over maatregelen rond de blokkades, ook niet wanneer Letzte Generation zich aansluit bij het protest.

Meer uit Binnenland

Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

21 minuten geleden
Advocaten Richard K. krijgen uitstel voor pleidooi Weiteveen-zaak

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.

36 minuten geleden
Forensische Opsporing doet onderzoek bij grasveld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek op een grasveld in de buurt van Overasselt is nog altijd gaande. Even voor 15.30 uur arriveerden enkele busjes van de Forensische Opsporing van de politie op het veld, ziet een ANP-verslaggever. Leden van het gespecialiseerde team doen onderzoek bij een greppel en bossage. Ook vliegt er nog een drone boven het gebied.

37 minuten geleden
Advocaten Richard K. vragen om uitstel van pleidooi

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.

52 minuten geleden
Haven Deventer vanaf dinsdag weer bereikbaar voor schepen

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.

57 minuten geleden
Boeren verlaten Leeuwarden na demonstratie bij provinciehuis

LEEUWARDEN (ANP) - De demonstratie van boeren bij het provinciehuis van Friesland is geëindigd. Na afloop prees gedeputeerde Abel Kooistra (BBB) de organisatie voor een gemoedelijk verlopen dag. Hij zei tegen een ANP-verslaggever dat de demonstratie liet zien hoe groot de zorgen zijn in de agrarische sector over de voorgestelde stikstofmaatregelen. De plannen van het kabinet zijn niet de plannen van de provincie, benadrukte hij. Gedeputeerde Matthijs de Vries (CU) zei dat bestuurders een taak hebben om met zorgen van de bevolking aan de slag te gaan.

1 uur geleden
Pleidooi voor effectiever beleid tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Maatregelen tegen hitte in gebouwen en woningen moeten effectiever worden toegepast bij mensen die het nodig hebben en beter in beleid worden gevat. Dat signaleert onderzoeksfinancier voor de zorg ZonMw naar aanleiding van de hittegolf in juni. Toen werd voor het eerst code rood om hitte afgegeven door het KNMI.

2 uur geleden