Letland weer in lockdown om coronabesmettingen te bestrijden
RIGA (ANP) - Letland gaat weer in lockdown in de strijd tegen het coronavirus. Premier Arturs Krisjanis Karin vindt dat de stijging van het aantal besmettingen in het land uit de hand loopt. Tot 15 november gaat het Baltische land op slot.
Onder meer winkels en de horeca gaan dicht en mensen mogen van 20.00 uur tot 05.00 uur alleen met een dringende reden hun huis uit. Karin heeft zich bij de gevaccineerden verontschuldigd, want die moeten zich ook aan de maatregelen houden, inclusief het uitigaansverbod. 54 procent van de bevolking is ingeënt tegen het coronavirus.
Er zijn geen speciale reisbeperkingen van kracht. Letland ziet het besmettingsgevaar vooral in eigen land en beschouwt het buitenland als minder risicovol.
In het Baltische land van nog geen 2 miljoen inwoners is inmiddels bij circa 10 procent een coronabesmetting vastgesteld. Meer dan 160.000 patiënten zijn genezen en Riga wijt ruim 2900 sterfgevallen aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
10 minuten geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
1 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
15 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
17 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
21 uur geleden