Letland weer in lockdown om coronabesmettingen te bestrijden
RIGA (ANP) - Letland gaat weer in lockdown in de strijd tegen het coronavirus. Premier Arturs Krisjanis Karin vindt dat de stijging van het aantal besmettingen in het land uit de hand loopt. Tot 15 november gaat het Baltische land op slot.
Onder meer winkels en de horeca gaan dicht en mensen mogen van 20.00 uur tot 05.00 uur alleen met een dringende reden hun huis uit. Karin heeft zich bij de gevaccineerden verontschuldigd, want die moeten zich ook aan de maatregelen houden, inclusief het uitigaansverbod. 54 procent van de bevolking is ingeënt tegen het coronavirus.
Er zijn geen speciale reisbeperkingen van kracht. Letland ziet het besmettingsgevaar vooral in eigen land en beschouwt het buitenland als minder risicovol.
In het Baltische land van nog geen 2 miljoen inwoners is inmiddels bij circa 10 procent een coronabesmetting vastgesteld. Meer dan 160.000 patiënten zijn genezen en Riga wijt ruim 2900 sterfgevallen aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
6 uur geleden