Letland verliest in aanloop naar duel met Oranje van Montenegro
RIGA (ANP) - Letland, zaterdag in Amsterdam de volgende tegenstander van het Nederlands elftal, heeft de eerste wedstrijd in de kwalificatiepoule van het wereldkampioenschap van 2022 verloren van Montenegro. In Riga werd het 1-2.
Halverwege was het 1-1. Janis Ikaunieks opende de score voor Letland, Stevan Jovetic maakte gelijk. Diezelfde Jovetic maakte in de slotfase het winnende doelpunt voor Montenegro.
Noorwegen, eveneens aanstaand tegenstander van Oranje, won bij Gibraltar. Met aanvoerder Martin Ødegaard, oud-speler van Heerenveen en Vitesse, deed het land dat met 0-3.
Alexander Sørloth zette de Noren in de 43e minuut op voorsprong. De aanvaller van Leipzig kopte raak na een voorzet van Fredrik Midtsjø, speler van AZ. Nog voor rust liep de formatie van bondscoach Stale Solbakken verder uit. Hiervoor was Kristian Thorstvedt verantwoordelijk. Kort na de hervatting zorgde Jonas Svensson voor het derde doelpunt.
Noorwegen leidt in de poule, samen met Turkije. Dat land versloeg Nederland met 4-2.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
11 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
12 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
17 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
21 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden