Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus
RIGA (ANP/RTR) - Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus. De regering hoopt zo illegale migratie tegen te houden, berichten het Letse persbureau LETA en nieuwszender LSM. Het aantal migranten dat vanuit Belarus de grens probeert over te steken is de laatste tijd opgelopen.
Medewerkers van de grensovergang bij Silene worden ingezet voor het beveiligen van de daadwerkelijke grens tussen de twee landen. Er komt bij de grens een omheining, maar die is nog in aanbouw. De nieuwe regering in Riga hoopt dat het werk tegen het einde van dit jaar is voltooid.
Volgens het hoofd van de Letse grenswacht is er door de komst van migranten sprake van "de meest gespannen situatie sinds 2021". In dat jaar kreeg Letland net als Polen en Litouwen, eveneens buurlanden van Belarus, te maken met de komst van duizenden migranten. Die kwamen vooral uit het Midden-Oosten en Afrika, maar staken via Belarus de grens over naar de EU-lidstaten. De landen besloten uiteindelijk de migranten terug te sturen, een beleid dat nog altijd van kracht is.
De Letse grenswacht heeft volgens LETA in de afgelopen zes dagen 894 mensen weggestuurd, waarmee het totaal in september is opgelopen tot 1773. Estland en Litouwen helpen Letland door extra medewerkers te leveren voor de bescherming van de grens met Belarus.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
7 uur geleden