Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus

Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus

RIGA (ANP/RTR) - Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus. De regering hoopt zo illegale migratie tegen te houden, berichten het Letse persbureau LETA en nieuwszender LSM. Het aantal migranten dat vanuit Belarus de grens probeert over te steken is de laatste tijd opgelopen.

Medewerkers van de grensovergang bij Silene worden ingezet voor het beveiligen van de daadwerkelijke grens tussen de twee landen. Er komt bij de grens een omheining, maar die is nog in aanbouw. De nieuwe regering in Riga hoopt dat het werk tegen het einde van dit jaar is voltooid.

Volgens het hoofd van de Letse grenswacht is er door de komst van migranten sprake van "de meest gespannen situatie sinds 2021". In dat jaar kreeg Letland net als Polen en Litouwen, eveneens buurlanden van Belarus, te maken met de komst van duizenden migranten. Die kwamen vooral uit het Midden-Oosten en Afrika, maar staken via Belarus de grens over naar de EU-lidstaten. De landen besloten uiteindelijk de migranten terug te sturen, een beleid dat nog altijd van kracht is.

De Letse grenswacht heeft volgens LETA in de afgelopen zes dagen 894 mensen weggestuurd, waarmee het totaal in september is opgelopen tot 1773. Estland en Litouwen helpen Letland door extra medewerkers te leveren voor de bescherming van de grens met Belarus.

Meer uit Buitenland

Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

9 minuten geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

24 minuten geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

29 minuten geleden
Rode Halve Maan: 555 mensen omgekomen in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In Iran zijn sinds het uitbreken van de oorlog al zeker 555 mensen omgekomen, zegt de Iraanse Rode Halve Maan. Iran heeft sinds zaterdag te maken met grootschalige aanvallen door Israël en de VS.

30 minuten geleden
China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

1 uur geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

1 uur geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden