Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus
RIGA (ANP/RTR) - Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus. De regering hoopt zo illegale migratie tegen te houden, berichten het Letse persbureau LETA en nieuwszender LSM. Het aantal migranten dat vanuit Belarus de grens probeert over te steken is de laatste tijd opgelopen.
Medewerkers van de grensovergang bij Silene worden ingezet voor het beveiligen van de daadwerkelijke grens tussen de twee landen. Er komt bij de grens een omheining, maar die is nog in aanbouw. De nieuwe regering in Riga hoopt dat het werk tegen het einde van dit jaar is voltooid.
Volgens het hoofd van de Letse grenswacht is er door de komst van migranten sprake van "de meest gespannen situatie sinds 2021". In dat jaar kreeg Letland net als Polen en Litouwen, eveneens buurlanden van Belarus, te maken met de komst van duizenden migranten. Die kwamen vooral uit het Midden-Oosten en Afrika, maar staken via Belarus de grens over naar de EU-lidstaten. De landen besloten uiteindelijk de migranten terug te sturen, een beleid dat nog altijd van kracht is.
De Letse grenswacht heeft volgens LETA in de afgelopen zes dagen 894 mensen weggestuurd, waarmee het totaal in september is opgelopen tot 1773. Estland en Litouwen helpen Letland door extra medewerkers te leveren voor de bescherming van de grens met Belarus.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
4 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
5 uur geleden