Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus
RIGA (ANP/RTR) - Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus. De regering hoopt zo illegale migratie tegen te houden, berichten het Letse persbureau LETA en nieuwszender LSM. Het aantal migranten dat vanuit Belarus de grens probeert over te steken is de laatste tijd opgelopen.
Medewerkers van de grensovergang bij Silene worden ingezet voor het beveiligen van de daadwerkelijke grens tussen de twee landen. Er komt bij de grens een omheining, maar die is nog in aanbouw. De nieuwe regering in Riga hoopt dat het werk tegen het einde van dit jaar is voltooid.
Volgens het hoofd van de Letse grenswacht is er door de komst van migranten sprake van "de meest gespannen situatie sinds 2021". In dat jaar kreeg Letland net als Polen en Litouwen, eveneens buurlanden van Belarus, te maken met de komst van duizenden migranten. Die kwamen vooral uit het Midden-Oosten en Afrika, maar staken via Belarus de grens over naar de EU-lidstaten. De landen besloten uiteindelijk de migranten terug te sturen, een beleid dat nog altijd van kracht is.
De Letse grenswacht heeft volgens LETA in de afgelopen zes dagen 894 mensen weggestuurd, waarmee het totaal in september is opgelopen tot 1773. Estland en Litouwen helpen Letland door extra medewerkers te leveren voor de bescherming van de grens met Belarus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
31 minuten geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
10 uur geleden