Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus
RIGA (ANP/RTR) - Letland sluit een van zijn twee grensovergangen met Belarus. De regering hoopt zo illegale migratie tegen te houden, berichten het Letse persbureau LETA en nieuwszender LSM. Het aantal migranten dat vanuit Belarus de grens probeert over te steken is de laatste tijd opgelopen.
Medewerkers van de grensovergang bij Silene worden ingezet voor het beveiligen van de daadwerkelijke grens tussen de twee landen. Er komt bij de grens een omheining, maar die is nog in aanbouw. De nieuwe regering in Riga hoopt dat het werk tegen het einde van dit jaar is voltooid.
Volgens het hoofd van de Letse grenswacht is er door de komst van migranten sprake van "de meest gespannen situatie sinds 2021". In dat jaar kreeg Letland net als Polen en Litouwen, eveneens buurlanden van Belarus, te maken met de komst van duizenden migranten. Die kwamen vooral uit het Midden-Oosten en Afrika, maar staken via Belarus de grens over naar de EU-lidstaten. De landen besloten uiteindelijk de migranten terug te sturen, een beleid dat nog altijd van kracht is.
De Letse grenswacht heeft volgens LETA in de afgelopen zes dagen 894 mensen weggestuurd, waarmee het totaal in september is opgelopen tot 1773. Estland en Litouwen helpen Letland door extra medewerkers te leveren voor de bescherming van de grens met Belarus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
36 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
5 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
11 uur geleden