Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Letland meldt neergestorte Russische drone op zijn grondgebied

Letland meldt neergestorte Russische drone op zijn grondgebied

RIGA (ANP/AFP) - Een Russische militaire drone is zaterdag neergestort in het oostelijke deel van NAVO-lidstaat Letland, meldt president Edgars Rinkevics op X. "We staan ​​in nauw contact met onze bondgenoten", aldus Rinkevics. "Dergelijke incidenten nemen toe langs de oostelijke flank van de NAVO en we moeten ze collectief aanpakken."

Volgens het Letse ministerie van Defensie vloog de drone vanuit Belarus het land binnen en stortte deze neer in de gemeente Rezekne. Minister van Defensie Andris Spruds noemde het incident een "bevestiging dat we het versterken van de oostelijke grens van Letland moeten voortzetten".

Een andere Russische drone zou in de nacht van zaterdag op zondag door het luchtruim van Roemenië zijn gevlogen, op weg naar Oekraïne. Dat meldde het Roemeense ministerie van Defensie. Volgens de Oekraïense luchtmacht ging het niet om één, maar om meerdere drones.

Een NAVO-woordvoerder noemde de incidenten met Russische drones in Letland en boven Roemenië "onverantwoordelijk en potentieel gevaarlijk".

Moskou heeft nog niet gereageerd op de berichten.

Meer uit Buitenland

Frankrijk wil ruimere kernwapenparaplu, ook met Nederland

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Ze mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens.

18 minuten geleden
Rutte prijst aanval op Iran, wijst op Iraans terreurgevaar

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.

36 minuten geleden
Frankrijk gaat kernwapenarsenaal uitbreiden

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk gaat zijn kernwapenarsenaal vergroten. Het NAVO-land heeft nu nog ongeveer 290 exemplaren van het ultieme wapen, maar president Emmanuel Macron heeft opdracht gegeven om dat aantal uit te breiden, zei hij in een langverwachte toespraak. Bondgenoten kunnen volgens Macron ook gaan meedoen met nucleaire oefeningen.

44 minuten geleden
Vrouw Khamenei bezwijkt aan verwondingen

TEHERAN (ANP/AFP) - Ook de vrouw van de gedode Iraanse ayatollah Ali Khamenei is omgekomen door de luchtaanvallen op het land. Staatsmedia melden dat Mansoureh Khojasteh Bagherzadeh is bezweken aan de verwondingen die ze daarbij opliep. Ze was 79 jaar.

1 uur geleden
Defensieminister VS: dit is geen 'eindeloze oorlog' zoals in Irak

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.

1 uur geleden
Generaal Revolutionaire Garde tijdelijk defensieminister Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.

2 uur geleden
Vierde Amerikaanse dode door Iraanse tegenaanvallen

TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.

2 uur geleden