Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Letland kondigt flinke verhoging aan van defensiebudget

Letland kondigt flinke verhoging aan van defensiebudget

RIGA (ANP/DPA) - Letland gaat de komende jaren flink meer uitgeven aan defensie. In 2027 moeten de uitgaven gelijk zijn aan 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), wat ver boven de NAVO-norm van 2 procent ligt.

Het NAVO- en EU-land, dat aan Rusland grenst, gaf vorig jaar meer dan 3 procent van het bbp uit aan defensie. Dat was meer dan de voorgaande jaren. De uitgaven moeten dit jaar naar 3,45 procent, in 2026 naar 4 procent en in 2027 dus naar 5 procent. Premier Evika Siliņa en defensieminister Andris Sprūds maakten het besluit bekend na een kabinetsvergadering in Riga.

Letland gaat meer uitgeven aan luchtverdediging, kustverdediging, de productie van munitie en de ontwikkeling van drones. De premier zei dat extra militaire capaciteiten "dringend" zijn. Ze vertelde ook dat de budgetten van alle andere ministeries herzien moeten worden om het benodigde geld te vinden.

Meer uit Buitenland

Minister: Markle mogelijk zedendelinquent van ergste soort

MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".

11 minuten geleden
Liechtensteiners protesteren tegen abortusveto erfprins Alois

VADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.

28 minuten geleden
Ruim 1300 arrestaties bij Franse betogingen, 53 agenten gewond

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.

2 uur geleden
Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

4 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

6 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

6 uur geleden