Letland heeft nieuwe premier na verrassend opstappen Karins
RIGA (ANP/AFP) - Evika Silina is de nieuwe premier van Letland. Het parlement stemde vrijdag voor haar benoeming, een maand na het verrassende opstappen van haar voorganger Krisjanis Karins.
De 48-jarige Silina is net als Karins van de middenpartij Nieuwe Eenheid. Ze zat pas sinds de verkiezingen van vorig jaar in het parlement en werd welzijnsminister in het kabinet van Karins.
In haar eerste toespraak als premier zei Silina dat zolang buurland Rusland bezig is met een invasie in Oekraïne de nadruk voor Letland op de nationale veiligheid ligt. "We zullen het defensiebudget verhogen en de strijdkrachten versterken. We steunen Oekraïne."
Karins stopte als premier om een ruzie binnen de coalitie. Hij gaat nu verder als minister van Buitenlandse Zaken. In het nieuwe kabinet zitten behalve de partij van Silina ook nog een linkse en een centrumlinkse partij.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
59 minuten geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
7 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
8 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
10 uur geleden