Les op afstand Kerkraadse school wegens quarantaine docenten
EYGELSHOVEN (ANP) - Basisschool de Veldhof in Eygelshoven, gemeente Kerkrade, waar vier docenten besmet zijn geraakt met het coronavirus, gaat maandag niet open. De lessen worden op afstand gegeven. Dat maakte onderwijskoepel Movare bekend.
Alle medewerkers die in het gebouw van de school werken, worden getest. De vier die het virus onder de leden bleken te hebben, zijn thuis in quarantaine en volgens Movare niet ernstig ziek.
Uit onderzoek van de GGD bleek dat de vier besmette docenten contact hebben gehad met elf andere leraren van de basisschool. Ook al blijkt uit de testen dat negen van hen niet besmet zijn met Covid-19, moeten zij evengoed tot 1 juni in quarantaine. Daardoor zijn er te weinig docenten om les te geven op school.
Alert blijven
Uit het onderzoek van de GGD bleek verder dat zes leerlingen nauw contact hadden met een besmette docent, zoals het vasthouden van een hand of een gesprek binnen anderhalve meter. De kinderen kunnen zich bij de GGD laten testen, ook als ze geen klachten hebben. Hun ouders zijn daarvan op de hoogte gesteld.
Vijftien medewerkers die inmiddels zijn getest, bleken niet besmet. De 21 resterende uitslagen worden de komende dagen verwacht.
"De GGD vraagt alle ouders alert te blijven op klachten die kunnen passen bij Covid-19: neusverkoudheid, hoesten, benauwdheid, keelpijn of koorts. Hetzelfde geldt voor iedereen die in het schoolgebouw werkt", aldus Movare.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
6 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
9 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
10 uur geleden