Les op afstand Kerkraadse school wegens quarantaine docenten
EYGELSHOVEN (ANP) - Basisschool de Veldhof in Eygelshoven, gemeente Kerkrade, waar vier docenten besmet zijn geraakt met het coronavirus, gaat maandag niet open. De lessen worden op afstand gegeven. Dat maakte onderwijskoepel Movare bekend.
Alle medewerkers die in het gebouw van de school werken, worden getest. De vier die het virus onder de leden bleken te hebben, zijn thuis in quarantaine en volgens Movare niet ernstig ziek.
Uit onderzoek van de GGD bleek dat de vier besmette docenten contact hebben gehad met elf andere leraren van de basisschool. Ook al blijkt uit de testen dat negen van hen niet besmet zijn met Covid-19, moeten zij evengoed tot 1 juni in quarantaine. Daardoor zijn er te weinig docenten om les te geven op school.
Alert blijven
Uit het onderzoek van de GGD bleek verder dat zes leerlingen nauw contact hadden met een besmette docent, zoals het vasthouden van een hand of een gesprek binnen anderhalve meter. De kinderen kunnen zich bij de GGD laten testen, ook als ze geen klachten hebben. Hun ouders zijn daarvan op de hoogte gesteld.
Vijftien medewerkers die inmiddels zijn getest, bleken niet besmet. De 21 resterende uitslagen worden de komende dagen verwacht.
"De GGD vraagt alle ouders alert te blijven op klachten die kunnen passen bij Covid-19: neusverkoudheid, hoesten, benauwdheid, keelpijn of koorts. Hetzelfde geldt voor iedereen die in het schoolgebouw werkt", aldus Movare.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
11 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
16 uur geleden