Les Misérables met zes prijzen grote winnaar bij Musical Awards
DEN HAAG (ANP) - De musical Les Misérables is de grote winnaar bij de Musical Awards. De productie sleepte maandagavond zes prijzen in de wacht tijdens het Musical Awards Gala in het Circustheater in Scheveningen, waaronder die van beste grote musical en de publieksprijs voor beste musical. De prijs voor de beste kleine musical ging naar Sweeney Todd. Deze voorstelling won in totaal vier prijzen.
Behalve de prijs voor beste musical en de publieksprijs won Les Misérables ook een Musical Award voor beste mannelijke hoofdrol in een grote musical (Freek Bartels), beste regie, beste decorontwerp en beste lichtontwerp. In totaal was de musical genomineerd in elf van de negentien categorieën, los van de publieksprijzen.
Sweeney Todd won verder de Awards voor beste mannelijke hoofdrol in een kleine musical (Hans Peter Janssens), beste mannelijke bijrol (Samir Hassan) en beste geluidsontwerp. De productie was in totaal tien keer genomineerd voor een Musical Award. De musical Blind Date won de prijs voor beste nieuwe Nederlandse oorspronkelijke musical. Het publiek kon ook stemmen voor de beste familiemusical. Deze prijs ging naar Assepoester.
De Musical Awards werden voor de 21e keer uitgereikt. Het gala werd gepresenteerd door Frits Sissing en Marlijn Weerdenburg.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
1 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
4 uur geleden