Les Misérables met zes prijzen grote winnaar bij Musical Awards
DEN HAAG (ANP) - De musical Les Misérables is de grote winnaar bij de Musical Awards. De productie sleepte maandagavond zes prijzen in de wacht tijdens het Musical Awards Gala in het Circustheater in Scheveningen, waaronder die van beste grote musical en de publieksprijs voor beste musical. De prijs voor de beste kleine musical ging naar Sweeney Todd. Deze voorstelling won in totaal vier prijzen.
Behalve de prijs voor beste musical en de publieksprijs won Les Misérables ook een Musical Award voor beste mannelijke hoofdrol in een grote musical (Freek Bartels), beste regie, beste decorontwerp en beste lichtontwerp. In totaal was de musical genomineerd in elf van de negentien categorieën, los van de publieksprijzen.
Sweeney Todd won verder de Awards voor beste mannelijke hoofdrol in een kleine musical (Hans Peter Janssens), beste mannelijke bijrol (Samir Hassan) en beste geluidsontwerp. De productie was in totaal tien keer genomineerd voor een Musical Award. De musical Blind Date won de prijs voor beste nieuwe Nederlandse oorspronkelijke musical. Het publiek kon ook stemmen voor de beste familiemusical. Deze prijs ging naar Assepoester.
De Musical Awards werden voor de 21e keer uitgereikt. Het gala werd gepresenteerd door Frits Sissing en Marlijn Weerdenburg.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
2 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
3 uur geleden