Les Misérables met zes prijzen grote winnaar bij Musical Awards
DEN HAAG (ANP) - De musical Les Misérables is de grote winnaar bij de Musical Awards. De productie sleepte maandagavond zes prijzen in de wacht tijdens het Musical Awards Gala in het Circustheater in Scheveningen, waaronder die van beste grote musical en de publieksprijs voor beste musical. De prijs voor de beste kleine musical ging naar Sweeney Todd. Deze voorstelling won in totaal vier prijzen.
Behalve de prijs voor beste musical en de publieksprijs won Les Misérables ook een Musical Award voor beste mannelijke hoofdrol in een grote musical (Freek Bartels), beste regie, beste decorontwerp en beste lichtontwerp. In totaal was de musical genomineerd in elf van de negentien categorieën, los van de publieksprijzen.
Sweeney Todd won verder de Awards voor beste mannelijke hoofdrol in een kleine musical (Hans Peter Janssens), beste mannelijke bijrol (Samir Hassan) en beste geluidsontwerp. De productie was in totaal tien keer genomineerd voor een Musical Award. De musical Blind Date won de prijs voor beste nieuwe Nederlandse oorspronkelijke musical. Het publiek kon ook stemmen voor de beste familiemusical. Deze prijs ging naar Assepoester.
De Musical Awards werden voor de 21e keer uitgereikt. Het gala werd gepresenteerd door Frits Sissing en Marlijn Weerdenburg.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden