Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Leraren verwachten grote achterstanden en mentale problemen'

'Leraren verwachten grote achterstanden en mentale problemen'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de leraren verwacht grote problemen voor leerlingen als die pas na de voorjaarsvakantie weer naar school kunnen. Het gaat dan onder meer om achterstanden in de cognitieve ontwikkeling, leerachterstanden die te groot worden om nog in te halen, mentale problemen en onveilige thuissituaties.

Dat meldt DUO Onderwijsonderzoek & Advies, dat onderzoek deed onder 1035 leerkrachten op een basisschool. Driekwart geeft aan dat de huidige situatie ten koste gaat van de zwakke leerlingen. Verder geeft bijna een derde aan dat het geven van afstandsonderwijs hen zwaar valt. Een ongeveer even grote groep vindt het steeds moeilijker met dat onlineonderwijs de leerlingen bij de les te houden.

De overgrote meerderheid (83 procent) zegt dat hun school vrij gemakkelijk is overgestapt op afstandsonderwijs. Iets meer dan de helft stelt dat de schoolleiding er alles aan doet om ze daarbij te ondersteunen.

DUO Onderwijsonderzoek & Advies is een zelfstandig onderzoeksbureau en is iets anders dan de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO).

Meer uit Binnenland

Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

12 minuten geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

32 minuten geleden
OM eist 12 jaar cel voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.

40 minuten geleden
'Gigantische explosie' in centrum Utrecht, zeker een gewonde

UTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.

46 minuten geleden
Veiligheidsregio roept op niet naar plek brand Utrecht te komen

UTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht roept mensen op om niet richting het gebied te gaan waar een brand woedt in het centrum van Utrecht. Er zijn veel hulpdiensten opgeroepen en die hebben de ruimte nodig, aldus de veiligheidsregio. Een verslaggever van het ANP telde zeker tien ambulances.

1 uur geleden
Amsterdam wil bijdragen aan herbouw Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bijdragen aan de kosten voor de herbouw van de afgebrande Vondelkerk. Amsterdam zal afzien van 421.000 euro aan dividend over 2025 dat kerkeigenaar Stadsherstel dit jaar zou uitkeren aan de gemeente. Het geld moet dan wel ten goede komen aan het herstelwerk, zei wethouder Alexander Scholtes (monumenten) donderdag in de gemeenteraad.

1 uur geleden
Grote brand en melding van explosies in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - In het centrum van Utrecht zijn meldingen van een grote brand en meerdere explosies in de Visscherssteeg. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hij is onderweg naar de locatie en kan daar vermoedelijk meer vertellen.

1 uur geleden