Leraren aan staking begonnen met mars naar De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Leerkrachten en andere medewerkers uit het onderwijs zijn donderdag aan hun tweedaagse staking begonnen. In Rotterdam-Zuid lopen de actievoerders vanaf drie punten naar stadion De Kuip. De politie heeft straten afgezet om de mars in goede banen te leiden.
Bij basisschool Het Open Venster verzamelden zich honderden stakers. Ze zijn in een uitgelaten sfeer richting het stadion vertrokken, muzikaal begeleid door een brassband. Veel mensen dragen hesjes met leuzen en hebben protestborden gemaakt. Ze eisen meer salaris en willen dat actie wordt ondernomen tegen de hoge werkdruk die ze ervaren: "Ik heb er de (leer)kracht niet meer voor", verwijst iemand op een bord naar het lerarentekort en de drukte die daarvan het gevolg is.
Actievoerders vertellen dat het lerarentekort veel extra werkdruk met zich meebrengt. "Je kunt eigenlijk niet ziek zijn, want er is geen vervanging", vertelt een juf. "Zelfs zwangerschapsverlof is lastig." Ze ziet daardoor veel collega's onder de druk bezwijken. Ze komen thuis te zitten met een burn-out.
Manifestatie
SP-leider Lilian Marijnissen, die meeloopt naar De Kuip, noemt het dapper van de leraren dat ze staken. "Het gaat om de kinderen. Wat er aan de hand is in het onderwijs, is heel ernstig. Het grote aantal scholen dat vandaag dicht is, geeft dat wel aan."
In het stadion houden de leerkrachten een manifestatie. Die duurt tot het einde van de ochtend.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
7 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
10 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden