Leraren aan staking begonnen met mars naar De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Leerkrachten en andere medewerkers uit het onderwijs zijn donderdag aan hun tweedaagse staking begonnen. In Rotterdam-Zuid lopen de actievoerders vanaf drie punten naar stadion De Kuip. De politie heeft straten afgezet om de mars in goede banen te leiden.
Bij basisschool Het Open Venster verzamelden zich honderden stakers. Ze zijn in een uitgelaten sfeer richting het stadion vertrokken, muzikaal begeleid door een brassband. Veel mensen dragen hesjes met leuzen en hebben protestborden gemaakt. Ze eisen meer salaris en willen dat actie wordt ondernomen tegen de hoge werkdruk die ze ervaren: "Ik heb er de (leer)kracht niet meer voor", verwijst iemand op een bord naar het lerarentekort en de drukte die daarvan het gevolg is.
Actievoerders vertellen dat het lerarentekort veel extra werkdruk met zich meebrengt. "Je kunt eigenlijk niet ziek zijn, want er is geen vervanging", vertelt een juf. "Zelfs zwangerschapsverlof is lastig." Ze ziet daardoor veel collega's onder de druk bezwijken. Ze komen thuis te zitten met een burn-out.
Manifestatie
SP-leider Lilian Marijnissen, die meeloopt naar De Kuip, noemt het dapper van de leraren dat ze staken. "Het gaat om de kinderen. Wat er aan de hand is in het onderwijs, is heel ernstig. Het grote aantal scholen dat vandaag dicht is, geeft dat wel aan."
In het stadion houden de leerkrachten een manifestatie. Die duurt tot het einde van de ochtend.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
2 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
3 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
5 uur geleden