L'Équipe: Mbappé mist EK-wedstrijd tegen Oranje
LEIPZIG/DÜSSELDORF (ANP) - Kylian Mbappé mist vrijdag de tweede EK-groepswedstrijd van Frankrijk tegen het Nederlands elftal. Dat meldt de Franse krant L'Équipe. Mbappé brak maandagavond in het duel met Oostenrijk (1-0-winst) zijn neus na een kopduel met Kevin Danso.
De 25-jarige Mbappé verliet met een bloedend gezicht het veld en werd later onderzocht in een ziekenhuis in Düsseldorf. Volgens L'Équipe is zijn blessure te ernstig, waardoor het treffen met Oranje te vroeg komt. Bovendien moet Mbappé een masker worden aangemeten en heeft hij tijd nodig om daaraan te wennen.
Eerder op de dag meldde het Franse Canal+ al dat de wedstrijd tegen Nederland te vroeg zou komen voor Mbappé. Philippe Diallo, de voorzitter van de Franse voetbalbond, kon dinsdag nog geen verdere informatie geven over de gezondheid van de Franse sterspeler.
Frankrijk en Nederland staan vrijdag in Leipzig tegenover elkaar. De wedstrijd begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
6 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
20 uur geleden