L'Équipe: herstart Franse voetbalcompetitie in juni
PARIJS (ANP) - De sportkrant L'Équipe meldt dat de Franse voetbalcompetitie indien mogelijk op 3 of op 17 juni wordt hervat. L'Équipe noemt als bron een document van de organisatie achter de profcompetities LFP.
Het coronavirus legde vorige maand ook de voetbalcompetities in Frankrijk stil. Maandag verlengde de Franse president Emmanuel Macron de lockdown in zijn land tot 11 mei. Als de competitie in de Ligue 1 op 17 juni begint, moeten de clubs elke drie dagen in actie komen. In dat geval zit het reguliere seizoen er op 25 juli op en is er tot 2 augustus de tijd om de play-offs om promotie en degradatie af te werken.
L'Équipe meldt ook dat de LFP-leden hebben besloten de start van het volgende seizoen met twee weken uit te stellen tot 23 augustus. Dat besluit moet nog wel de goedkeuring krijgen van de Franse voetbalbond FFF. De bekerfinale tussen Paris Saint-Germain en Saint-Étienne is gepland op 27 juni.
Over een herstart van de competitie in Italië wordt ook nagedacht. De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond FIGC zinspeelde zaterdag op een voortzetting eind mei. Gabriele Gravina hoopt dat de clubs begin mei weer volledig kunnen trainen met spelers die negatief zijn getest op het coronavirus. Giovanni Rezza, directeur infectieziekten van het Italiaanse nationale instituut voor gezondheid, is het niet eens met die plannen. "Het lijkt me niet aan te bevelen", zei de medewerker van de Italiaanse versie van het RIVM. "Voetbal is een contactsport met risico op overdracht. Ze willen spelers bijna dagelijks testen, maar ik denk dat het toch te kort door de bocht is. Al zijn het uiteindelijk de politici die beslissen."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
6 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
6 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
7 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
8 uur geleden