Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

L'Équipe: herstart Franse voetbalcompetitie in juni

L'Équipe: herstart Franse voetbalcompetitie in juni

PARIJS (ANP) - De sportkrant L'Équipe meldt dat de Franse voetbalcompetitie indien mogelijk op 3 of op 17 juni wordt hervat. L'Équipe noemt als bron een document van de organisatie achter de profcompetities LFP.

Het coronavirus legde vorige maand ook de voetbalcompetities in Frankrijk stil. Maandag verlengde de Franse president Emmanuel Macron de lockdown in zijn land tot 11 mei. Als de competitie in de Ligue 1 op 17 juni begint, moeten de clubs elke drie dagen in actie komen. In dat geval zit het reguliere seizoen er op 25 juli op en is er tot 2 augustus de tijd om de play-offs om promotie en degradatie af te werken.

L'Équipe meldt ook dat de LFP-leden hebben besloten de start van het volgende seizoen met twee weken uit te stellen tot 23 augustus. Dat besluit moet nog wel de goedkeuring krijgen van de Franse voetbalbond FFF. De bekerfinale tussen Paris Saint-Germain en Saint-Étienne is gepland op 27 juni.

Over een herstart van de competitie in Italië wordt ook nagedacht. De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond FIGC zinspeelde zaterdag op een voortzetting eind mei. Gabriele Gravina hoopt dat de clubs begin mei weer volledig kunnen trainen met spelers die negatief zijn getest op het coronavirus. Giovanni Rezza, directeur infectieziekten van het Italiaanse nationale instituut voor gezondheid, is het niet eens met die plannen. "Het lijkt me niet aan te bevelen", zei de medewerker van de Italiaanse versie van het RIVM. "Voetbal is een contactsport met risico op overdracht. Ze willen spelers bijna dagelijks testen, maar ik denk dat het toch te kort door de bocht is. Al zijn het uiteindelijk de politici die beslissen."

Meer uit Voetbal

Manchester City-spits Haaland roept op tot eenheid

MANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

1 uur geleden
Sporttribunaal: binnen enkele dagen uitspraak in Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.

1 uur geleden
Straf Zwitserse voetballer Xhaka om vals coronavaccinatiebewijs

BERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.

1 uur geleden
Keepster Liefting haakt af bij voetbalsters, verder iedereen fit

BOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.

2 uur geleden
Sunderland: hamstringblessure Brobbey is niet ernstig

SUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.

3 uur geleden
NEC legt verdediger Bakker voor een jaar vast

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.

4 uur geleden
Čeferin wil toch voor vierde termijn gaan als voorzitter UEFA

BERLIJN (ANP/DPA) - Aleksander Čeferin wil zich toch kandidaat stellen voor een vierde termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen komt daarmee terug op zijn eerdere besluit van twee jaar geleden om zich niet meer verkiesbaar te stellen.

5 uur geleden