Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

L'Équipe: herstart Franse voetbalcompetitie in juni

L'Équipe: herstart Franse voetbalcompetitie in juni

PARIJS (ANP) - De sportkrant L'Équipe meldt dat de Franse voetbalcompetitie indien mogelijk op 3 of op 17 juni wordt hervat. L'Équipe noemt als bron een document van de organisatie achter de profcompetities LFP.

Het coronavirus legde vorige maand ook de voetbalcompetities in Frankrijk stil. Maandag verlengde de Franse president Emmanuel Macron de lockdown in zijn land tot 11 mei. Als de competitie in de Ligue 1 op 17 juni begint, moeten de clubs elke drie dagen in actie komen. In dat geval zit het reguliere seizoen er op 25 juli op en is er tot 2 augustus de tijd om de play-offs om promotie en degradatie af te werken.

L'Équipe meldt ook dat de LFP-leden hebben besloten de start van het volgende seizoen met twee weken uit te stellen tot 23 augustus. Dat besluit moet nog wel de goedkeuring krijgen van de Franse voetbalbond FFF. De bekerfinale tussen Paris Saint-Germain en Saint-Étienne is gepland op 27 juni.

Over een herstart van de competitie in Italië wordt ook nagedacht. De voorzitter van de Italiaanse voetbalbond FIGC zinspeelde zaterdag op een voortzetting eind mei. Gabriele Gravina hoopt dat de clubs begin mei weer volledig kunnen trainen met spelers die negatief zijn getest op het coronavirus. Giovanni Rezza, directeur infectieziekten van het Italiaanse nationale instituut voor gezondheid, is het niet eens met die plannen. "Het lijkt me niet aan te bevelen", zei de medewerker van de Italiaanse versie van het RIVM. "Voetbal is een contactsport met risico op overdracht. Ze willen spelers bijna dagelijks testen, maar ik denk dat het toch te kort door de bocht is. Al zijn het uiteindelijk de politici die beslissen."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

1 uur geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

1 uur geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

1 uur geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

5 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

5 uur geleden
Onderbroken duel SC Cambuur - Feyenoord na halfuur hervat

LEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.

7 uur geleden
Cambuur - Feyenoord onderbroken na vuurwerkactie bezoekende fans

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.

7 uur geleden