Leo Blokhuis over artikel DWDD: niet bij één persoon misgegaan
HILVERSUM (ANP) - Leo Blokhuis denkt dat het "niet allemaal bij één persoon is misgegaan" bij De Wereld Draait Door (DWDD). "Om het structureel uit de hand te laten lopen, daar heb je een falende organisatie voor nodig", zei de presentator op Twitter. Hij reageerde op het artikel in de Volkskrant van vrijdag, waarin misstanden werden opgesomd die achter de schermen plaatsvonden. Daar zou presentator Matthijs van Nieuwkerk ook een belangrijke rol in hebben gehad. Blokhuis presenteert met Van Nieuwkerk onder meer het programma Top 2000 à Go-Go.
"Een medewerker - een heel belangrijke medewerker, maar toch, een medewerker die onder een hoofdredacteur die onder een directie valt - misdraagt zich. Hij is de oorzaak. Maar om het structureel uit de hand te laten lopen, daar heb je een falende organisatie voor nodig", stelt Blokhuis.
Blokhuis schrijft dat hij al twintig jaar goed met Van Nieuwkerk samenwerkt. "Vrolijk, geïnspireerd en vakkundig. Ik herken de sfeer van het artikel niet - maar Top 2000 à Go-Go is een ander programma dan DWDD. Wij bereiden zes programma's maandenlang voor, dat is een andere dynamiek dan vijf shows per week, week in week uit. Dat daarbij dingen heel erg misgingen is nu evident en heel verdrietig."
Blokhuis vindt het goed "dat naar cultuur en structuur wordt gekeken". "Als iets vijftien jaar structureel misgaat, faalt de organisatie."
In het artikel van de Volkskrant staat beschreven hoe tientallen werknemers ziek uitvielen mede als gevolg van grensoverschrijdend gedrag. Het ging dan volgens hen bijvoorbeeld om "publieke vernederingen" door Van Nieuwkerk.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
20 minuten geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
8 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
12 uur geleden