Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenteachtig begin voorjaarsvakantie voor regio's Midden en Noord

Lenteachtig begin voorjaarsvakantie voor regio's Midden en Noord

DEN HAAG (ANP) - Waar de voorjaarsvakantie voor veel Nederlanders doorgaans in het teken staat van de wintersport, moeten ze dit jaar hun vertier vanwege het coronavirus in eigen land zoeken. Ook biedt vrijwel alleen de buitenlucht mogelijkheden om iets te ondernemen. De vakantie begint in ieder geval wat betreft temperatuur goed.

Volgens Weer.nl staat de lente op het punt om echt te beginnen. De zon laat zich vanaf vrijdag flink zien en in het weekend wordt het 15 tot 18 graden. In het zuiden en oosten zou het zondag zelfs ruim 19 graden kunnen worden.

Vanaf vrijdag start in de regio's Midden en Noord de voorjaarsvakantie. Voor de regio Zuid, die deze week carnavalsvakantie had, zit het er alweer bijna op.

De ANWB waarschuwt dat de Belgische politie extra streng controleert aan de grenzen met Nederland. "Dit om te voorkomen dat Nederlanders vakantie gaan vieren in België en andersom. Bij niet-essentiële reizen worden er boetes uitgedeeld. Tot 1 april zijn die namelijk verboden."

De voorjaarsvakantie volgt kort op de heropening van de basisscholen. Die gingen, net als de kinderopvang en het speciaal onderwijs, maandag 8 februari onder strenge voorwaarden weer open, nadat ze half december de deuren hadden gesloten voor fysiek onderwijs.

Meer uit Binnenland

Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

2 uur geleden
Afgelopen week toonde zwakte van EU op wereldtoneel, vindt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."

4 uur geleden
Jetten: Nederlanders kunnen slachtoffer worden van Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.

4 uur geleden
Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

6 uur geleden
Limburg houdt vast aan 'nee' tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.

7 uur geleden
Oproep toezichthouder levert voor nu geen advocaat op voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.

8 uur geleden
Neergeschoten persoon Capelle aan den IJssel is 17-jarige jongen

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.

9 uur geleden