Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lente 2021 is de koudste sinds 2013

Lente 2021 is de koudste sinds 2013

HOUTEN (ANP) - De lente van 2021 is de koudste sinds 2013, aldus Weeronline. De verwachte gemiddelde temperatuur dit seizoen is 8 graden, terwijl het 'normale' gemiddelde 9,9 graden Celsius zou zijn. Dit Pinksterweekend komt mogelijk in de top 10 koudste Pinksterweekenden ooit gemeten, meldt Weer.nl.

De gemiddelde temperatuur is berekend op basis van de lentes van 1991 tot en met 2020, meldt Weeronline. De voorgaande 'klimaatperiodes' waren 1981 tot en met 2010 met een gemiddelde van 9,5 graden en 1971 tot en met 2000 met een gemiddelde van 8,89 graden.

In de Bilt zijn dit jaar pas drie warme dagen genoteerd, waarbij de temperatuur 20 graden of hoger was. Normaal gesproken zijn dat ongeveer zestien dagen in deze tijd van het jaar. Zogenaamde 'zomerse dagen', met een temperatuur van 25 graden of meer, zijn nog niet in de Bilt gemeten. Sinds het begin van de metingen in 1901 is dat 34 keer voorgekomen, waarvan de voorlaatste lente zonder zomerse dagen in 2019. De meeste zomerse dagen in de lente kwamen voor in 2018, toen was het op zestien dagen 25 graden of warmer.

De verwachte temperatuur zaterdag komt rond de 14 graden te liggen. Als dit weekend gemiddeld onder de 14 graden komt, dan is het volgens Weer.nl een van de koudste tien Pinksterweekenden ooit gemeten. De koudste ooit was in 1940, toen de gemiddelde temperatuur van het hele weekend 11,8 graden was.

Meer uit Binnenland

Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

9 minuten geleden
14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

12 minuten geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

1 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

3 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

6 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

6 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden