Lente 2021 is de koudste sinds 2013
HOUTEN (ANP) - De lente van 2021 is de koudste sinds 2013, aldus Weeronline. De verwachte gemiddelde temperatuur dit seizoen is 8 graden, terwijl het 'normale' gemiddelde 9,9 graden Celsius zou zijn. Dit Pinksterweekend komt mogelijk in de top 10 koudste Pinksterweekenden ooit gemeten, meldt Weer.nl.
De gemiddelde temperatuur is berekend op basis van de lentes van 1991 tot en met 2020, meldt Weeronline. De voorgaande 'klimaatperiodes' waren 1981 tot en met 2010 met een gemiddelde van 9,5 graden en 1971 tot en met 2000 met een gemiddelde van 8,89 graden.
In de Bilt zijn dit jaar pas drie warme dagen genoteerd, waarbij de temperatuur 20 graden of hoger was. Normaal gesproken zijn dat ongeveer zestien dagen in deze tijd van het jaar. Zogenaamde 'zomerse dagen', met een temperatuur van 25 graden of meer, zijn nog niet in de Bilt gemeten. Sinds het begin van de metingen in 1901 is dat 34 keer voorgekomen, waarvan de voorlaatste lente zonder zomerse dagen in 2019. De meeste zomerse dagen in de lente kwamen voor in 2018, toen was het op zestien dagen 25 graden of warmer.
De verwachte temperatuur zaterdag komt rond de 14 graden te liggen. Als dit weekend gemiddeld onder de 14 graden komt, dan is het volgens Weer.nl een van de koudste tien Pinksterweekenden ooit gemeten. De koudste ooit was in 1940, toen de gemiddelde temperatuur van het hele weekend 11,8 graden was.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Door een schietincident in het Gelderse Overasselt is een persoon overleden, meldt de politie. Twee politieagenten raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn meerdere aanhoudingen verricht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.
6 uur geledenROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de Noord-Hollandse politiek zich opnieuw tegen de komst van drie windturbines bij de Noorder IJ-plas bij Amsterdam-Noord keert. De windmolens zouden bij het verkeersknooppunt Coenplein komen, maar een meerderheid van de partijen vindt dat de verkeersveiligheid daar te veel last van ondervindt. De voorstanders van de turbines vinden dat de overgang naar duurzame energie en de aanpak van de krapte op het stroomnet een veel groter publiek belang dient, bleek maandagavond tijdens een stekelig debat.
6 uur geleden