Lenny Kuhr weer beter, zangeres houdt contact met politie
DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr is weer hersteld nadat zij vrijdag een concert moest afzeggen wegens ziekte. Dat heeft Rob Frank, haar man en manager, maandag aan het ANP laten weten. De 74-jarige Kuhr had last van stemproblemen. "Bovendien was de afgelopen week best emotioneel voor haar", voegt Frank daar aan toe.
Een concert in Waalwijk werd verstoord door pro-Palestijnse activisten die haar "genocide" verweten. Een optreden in Stadskanaal ging wel door, maar de politie en gemeente namen aanvullende veiligheidsmaatregelen.
Het eerstvolgende concert van Kuhr is komend weekend in een synagoge in Emmen. "De extra veiligheidsmaatregelen zijn voorlopig een nieuwe realiteit", vreest Frank. "En het treft helaas niet alleen theaters." Hij verwijst naar een incident met pro-Palestijnse activisten die vorige week de vertoning van een Israëlische film in een bioscoop in Maastricht verstoorden.
De songfestivalwinnares en haar man blijven de komende tijd contact met de politie houden over mogelijke bedreigingen bij volgende optredens. Maar de beveiliging ter plaatse zal elke keer een zaak van het theater of de locatie van het optreden zijn.
Meer uit Binnenland
OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
25 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.
2 uur geleden