Lenny Kuhr weer beter, zangeres houdt contact met politie
DEN HAAG (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr is weer hersteld nadat zij vrijdag een concert moest afzeggen wegens ziekte. Dat heeft Rob Frank, haar man en manager, maandag aan het ANP laten weten. De 74-jarige Kuhr had last van stemproblemen. "Bovendien was de afgelopen week best emotioneel voor haar", voegt Frank daar aan toe.
Een concert in Waalwijk werd verstoord door pro-Palestijnse activisten die haar "genocide" verweten. Een optreden in Stadskanaal ging wel door, maar de politie en gemeente namen aanvullende veiligheidsmaatregelen.
Het eerstvolgende concert van Kuhr is komend weekend in een synagoge in Emmen. "De extra veiligheidsmaatregelen zijn voorlopig een nieuwe realiteit", vreest Frank. "En het treft helaas niet alleen theaters." Hij verwijst naar een incident met pro-Palestijnse activisten die vorige week de vertoning van een Israƫlische film in een bioscoop in Maastricht verstoorden.
De songfestivalwinnares en haar man blijven de komende tijd contact met de politie houden over mogelijke bedreigingen bij volgende optredens. Maar de beveiliging ter plaatse zal elke keer een zaak van het theater of de locatie van het optreden zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
29 minuten geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
29 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
32 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
6 uur geleden