Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr is "niet bang" geweest over het verstoren van haar concert afgelopen zondag door pro-Palestijnse activisten, maar was "wel kwaad dat dit kon gebeuren", zei ze dinsdag voor haar concert in het Groningse Stadskanaal. "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling."

In theater Geert Teis in Stadskanaal zijn veiligheidsmaatregelen genomen nadat haar optreden in Waalwijk zondag werd verstoord. Kuhr zei dat ze "heel mooi" is ontvangen in Stadskanaal. "Ze doen alles om het zo fijn mogelijk te maken", zei de 74-jarige zangeres. Over alle veiligheidsmaatregelen rondom het concert vertelde ze: "Die neem ik waar. Ik kan niet zeggen hoe dit zich ontwikkelt en of de angst gegrond is dat het nog een keer gebeurt of dat het een incident was."

Kuhr zei dat ze er een "mooie voorstelling" van wilde maken. De zangeres kwam dinsdagmiddag het podium op en begon direct te zingen. Dat was ze ook van plan. "Ik ga het podium op en concentreer me net als altijd op wat ik ga doen", zei ze voor het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen, maar dat is niet mijn beslissing."

Ticketverkoop

Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei ze: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan." Volgens haar manager en echtgenoot heeft ze van cabaretier Micha Wertheim bloemen gekregen als steunbetuiging.

Het theater legde de ticketverkoop in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie voor het concert stil, aldus de theaterdirecteur. De gemeente zegt dat het na overleg is gebeurd. De zaal zit dinsdagmiddag voor ongeveer de helft vol.

Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme en heeft aangifte gedaan. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.

Meer uit Binnenland

Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

2 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

2 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

2 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

4 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

5 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

5 uur geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

5 uur geleden