Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr is "niet bang" geweest over het verstoren van haar concert afgelopen zondag door pro-Palestijnse activisten, maar was "wel kwaad dat dit kon gebeuren", zei ze dinsdag voor haar concert in het Groningse Stadskanaal. "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling."

In theater Geert Teis in Stadskanaal zijn veiligheidsmaatregelen genomen nadat haar optreden in Waalwijk zondag werd verstoord. Kuhr zei dat ze "heel mooi" is ontvangen in Stadskanaal. "Ze doen alles om het zo fijn mogelijk te maken", zei de 74-jarige zangeres. Over alle veiligheidsmaatregelen rondom het concert vertelde ze: "Die neem ik waar. Ik kan niet zeggen hoe dit zich ontwikkelt en of de angst gegrond is dat het nog een keer gebeurt of dat het een incident was."

Kuhr zei dat ze er een "mooie voorstelling" van wilde maken. De zangeres kwam dinsdagmiddag het podium op en begon direct te zingen. Dat was ze ook van plan. "Ik ga het podium op en concentreer me net als altijd op wat ik ga doen", zei ze voor het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen, maar dat is niet mijn beslissing."

Ticketverkoop

Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei ze: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan." Volgens haar manager en echtgenoot heeft ze van cabaretier Micha Wertheim bloemen gekregen als steunbetuiging.

Het theater legde de ticketverkoop in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie voor het concert stil, aldus de theaterdirecteur. De gemeente zegt dat het na overleg is gebeurd. De zaal zit dinsdagmiddag voor ongeveer de helft vol.

Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme en heeft aangifte gedaan. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.

Meer uit Binnenland

ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

2 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

4 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

4 uur geleden
Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

6 uur geleden
Dijkgraven willen meer investeringen in beschikbaarheid zoetwater

ROERMOND (ANP) - Meer regie, samenwerking en investeringen zijn nodig om Nederland van voldoende zoetwater te blijven voorzien. Die oproep doen de hoogste bestuurders van twaalf waterschappen. De extreme droogte van afgelopen zomer heeft laten zien hoe kwetsbaar het watersysteem is, zeggen de dijk- en watergraven. "Droogtemaatregelen dulden geen uitstel meer."

7 uur geleden