Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

Lenny Kuhr was niet bang, wel kwaad over verstoren concert zondag

STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr is "niet bang" geweest over het verstoren van haar concert afgelopen zondag door pro-Palestijnse activisten, maar was "wel kwaad dat dit kon gebeuren", zei ze dinsdag voor haar concert in het Groningse Stadskanaal. "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling."

In theater Geert Teis in Stadskanaal zijn veiligheidsmaatregelen genomen nadat haar optreden in Waalwijk zondag werd verstoord. Kuhr zei dat ze "heel mooi" is ontvangen in Stadskanaal. "Ze doen alles om het zo fijn mogelijk te maken", zei de 74-jarige zangeres. Over alle veiligheidsmaatregelen rondom het concert vertelde ze: "Die neem ik waar. Ik kan niet zeggen hoe dit zich ontwikkelt en of de angst gegrond is dat het nog een keer gebeurt of dat het een incident was."

Kuhr zei dat ze er een "mooie voorstelling" van wilde maken. De zangeres kwam dinsdagmiddag het podium op en begon direct te zingen. Dat was ze ook van plan. "Ik ga het podium op en concentreer me net als altijd op wat ik ga doen", zei ze voor het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen, maar dat is niet mijn beslissing."

Ticketverkoop

Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei ze: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan." Volgens haar manager en echtgenoot heeft ze van cabaretier Micha Wertheim bloemen gekregen als steunbetuiging.

Het theater legde de ticketverkoop in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie voor het concert stil, aldus de theaterdirecteur. De gemeente zegt dat het na overleg is gebeurd. De zaal zit dinsdagmiddag voor ongeveer de helft vol.

Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme en heeft aangifte gedaan. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.

Meer uit Binnenland

NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

27 minuten geleden
VNG: situatie Albergen niet te vergelijken met nu

DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."

2 uur geleden
Vier topstukken Dubois-collectie aan Indonesië gegeven

JAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.

2 uur geleden
Provincie Zuid-Holland gedoogt langer dieselbussen van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.

3 uur geleden
Advocaat Gillis mag onderzoek verrichten naar foto's Kremers

DEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.

3 uur geleden
Doodgestoken man in Egypte is 31-jarige uit Noord-Holland

DEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.

3 uur geleden
Opnieuw dode wolf aangetroffen in Drenthe

ASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.

4 uur geleden