Lenny Kuhr krijgt veel steunbetuigingen na verstoren concert
STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr krijgt veel steun na het verstoren van haar concert zondag door pro-Palestijnse activisten in het Brabantse Waalwijk. "Ik heb zoveel bloemen en kaarten gekregen. Dat doet me ongelofelijk veel goed", zei ze na afloop van haar optreden in Stadskanaal.
Het concert in Stadskanaal, waar extra veiligheidsmaatregelen waren getroffen, verliep zonder problemen. Kuhr zei tegen burgemeester Klaas Sloots dat ze zich "heel veilig" heeft gevoeld. Ze zei het wel jammer te vinden dat media werden geweerd. Volgens Sloots was het doel alles veilig te laten verlopen. "Het is altijd een discussie achteraf of het proportioneel was of dat het iets toegankelijker had gekund."
Het liefst wil de 74-jarige zangeres niet veel ruchtbaarheid geven aan de activisten, van wie ze vermoedt dat er een organisatie achter zit. "Ze hadden tien kaartjes gekocht, ze waren met zijn vieren. Dat betaal je niet zomaar."
'In mijn boek'
Kuhr had zich dinsdag net als anders voorbereid op het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen."
Op het moment dat ze het lied zong waarop zondag de activisten van zich lieten horen, maakte Kuhr wel een foutje, gaf ze toe. "Ik zette net iets te laat in op een tussenstuk, dan merk je toch dat er iets is gebeurd." Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei de zangeres: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan."
Antisemitisme
Bang was ze niet na het verstoren van het concert, maar "wel kwaad dat dit kon gebeuren". "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling." De zangeres zei wel al een tijdje een voorgevoel te hebben gehad dat er eens iets kon gebeuren. "Ik heb ook veel mailtjes gekregen waarin mensen verschrikkelijke dingen schrijven. Verwensingen aan mij en mijn familie, op zo'n gruwelijke manier."
Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.
Over de oorlog tussen Israël en Gaza zei ze: "Ik vind dat een land zich mag verdedigen". Volgens de zangeres is Hamas aan zet. "Kom met die gijzelaars. Heel Israël wacht daarop."
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
11 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
1 uur geleden