Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenny Kuhr krijgt veel steunbetuigingen na verstoren concert

Lenny Kuhr krijgt veel steunbetuigingen na verstoren concert

STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr krijgt veel steun na het verstoren van haar concert zondag door pro-Palestijnse activisten in het Brabantse Waalwijk. "Ik heb zoveel bloemen en kaarten gekregen. Dat doet me ongelofelijk veel goed", zei ze na afloop van haar optreden in Stadskanaal.

Het concert in Stadskanaal, waar extra veiligheidsmaatregelen waren getroffen, verliep zonder problemen. Kuhr zei tegen burgemeester Klaas Sloots dat ze zich "heel veilig" heeft gevoeld. Ze zei het wel jammer te vinden dat media werden geweerd. Volgens Sloots was het doel alles veilig te laten verlopen. "Het is altijd een discussie achteraf of het proportioneel was of dat het iets toegankelijker had gekund."

Het liefst wil de 74-jarige zangeres niet veel ruchtbaarheid geven aan de activisten, van wie ze vermoedt dat er een organisatie achter zit. "Ze hadden tien kaartjes gekocht, ze waren met zijn vieren. Dat betaal je niet zomaar."

'In mijn boek'

Kuhr had zich dinsdag net als anders voorbereid op het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen."

Op het moment dat ze het lied zong waarop zondag de activisten van zich lieten horen, maakte Kuhr wel een foutje, gaf ze toe. "Ik zette net iets te laat in op een tussenstuk, dan merk je toch dat er iets is gebeurd." Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei de zangeres: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan."

Antisemitisme

Bang was ze niet na het verstoren van het concert, maar "wel kwaad dat dit kon gebeuren". "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling." De zangeres zei wel al een tijdje een voorgevoel te hebben gehad dat er eens iets kon gebeuren. "Ik heb ook veel mailtjes gekregen waarin mensen verschrikkelijke dingen schrijven. Verwensingen aan mij en mijn familie, op zo'n gruwelijke manier."

Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.

Over de oorlog tussen Israël en Gaza zei ze: "Ik vind dat een land zich mag verdedigen". Volgens de zangeres is Hamas aan zet. "Kom met die gijzelaars. Heel Israël wacht daarop."

Meer uit Binnenland

Drone-leveringen aan gevangenen leiden tot beperkte straf na deal

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.

20 minuten geleden
Provincies willen snel crisisaanpak voor overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.

25 minuten geleden
Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

3 uur geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

6 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

8 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

8 uur geleden