Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lenny Kuhr krijgt veel steunbetuigingen na verstoren concert

Lenny Kuhr krijgt veel steunbetuigingen na verstoren concert

STADSKANAAL (ANP) - Zangeres Lenny Kuhr krijgt veel steun na het verstoren van haar concert zondag door pro-Palestijnse activisten in het Brabantse Waalwijk. "Ik heb zoveel bloemen en kaarten gekregen. Dat doet me ongelofelijk veel goed", zei ze na afloop van haar optreden in Stadskanaal.

Het concert in Stadskanaal, waar extra veiligheidsmaatregelen waren getroffen, verliep zonder problemen. Kuhr zei tegen burgemeester Klaas Sloots dat ze zich "heel veilig" heeft gevoeld. Ze zei het wel jammer te vinden dat media werden geweerd. Volgens Sloots was het doel alles veilig te laten verlopen. "Het is altijd een discussie achteraf of het proportioneel was of dat het iets toegankelijker had gekund."

Het liefst wil de 74-jarige zangeres niet veel ruchtbaarheid geven aan de activisten, van wie ze vermoedt dat er een organisatie achter zit. "Ze hadden tien kaartjes gekocht, ze waren met zijn vieren. Dat betaal je niet zomaar."

'In mijn boek'

Kuhr had zich dinsdag net als anders voorbereid op het concert. "Ik ga me niet bezighouden met wat er zou kunnen gebeuren. Er kan altijd wat gebeuren. Iemand kan ook een hartstilstand krijgen." Ze betreurt het dat de kaartverkoop voortijdig werd stilgelegd. "Jammer dat er niet meer mensen konden komen."

Op het moment dat ze het lied zong waarop zondag de activisten van zich lieten horen, maakte Kuhr wel een foutje, gaf ze toe. "Ik zette net iets te laat in op een tussenstuk, dan merk je toch dat er iets is gebeurd." Vlak voordat ze het lied 'In mijn boek' zong, zei de zangeres: "Wat er de laatste dagen is gebeurd en ook deze dag, komt vast in dit boek te staan."

Antisemitisme

Bang was ze niet na het verstoren van het concert, maar "wel kwaad dat dit kon gebeuren". "De brutaliteit waarmee inbreuk is gemaakt op de intimiteit van de voorstelling." De zangeres zei wel al een tijdje een voorgevoel te hebben gehad dat er eens iets kon gebeuren. "Ik heb ook veel mailtjes gekregen waarin mensen verschrikkelijke dingen schrijven. Verwensingen aan mij en mijn familie, op zo'n gruwelijke manier."

Kuhr is joods en spreekt van antisemitisme. De activisten noemden zondag ook de kinderen en kleinkinderen van de zangeres, die in Israël wonen. Twee kleinkinderen zijn dienstplichtig. Kuhr zei dat ook zij erg zijn geschrokken, maar ook "heel trots" zijn op hoe er is gehandeld, mede door haar man die ook ingreep.

Over de oorlog tussen Israël en Gaza zei ze: "Ik vind dat een land zich mag verdedigen". Volgens de zangeres is Hamas aan zet. "Kom met die gijzelaars. Heel Israël wacht daarop."

Meer uit Binnenland

KNMI wil Nederland weerbaarder maken door extreme scenario's

DE BILT (ANP) - Een extreme hittegolf, een onbeheersbare natuurbrand, of een voormalige orkaan die een spoor van verwoesting door het land trekt. Het is allemaal denkbaar in het reeds veranderde klimaat, benadrukt het KNMI in een rapport waarin experts zulke scenario's hebben uitgewerkt. Ze wijzen op de risico's, zodat de overheid daarop kan inspelen om Nederland weerbaarder te maken.

50 minuten geleden
Eerste trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De eerste boerentrekkers zijn aangekomen bij het provinciehuis in Den Bosch, waar de Brabantse politiek vrijdag stemt over een nieuwe stikstofaanpak. Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force (FDF) noemt de maatregelen de "doodsteek voor de sector".

57 minuten geleden
CNV blij met maatregelen rond 'beruchte' buslijn via Ter Apel

TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.

16 uur geleden
Rood gebied in reisadvies Thailand-Cambodja uitgebreid

DEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".

16 uur geleden
Zorgen in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om Haringvlietbrug

DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.

17 uur geleden
Organisatie ggz-patiënten pleit voor meer behandelplekken

AMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.

17 uur geleden
Tot 15,5 jaar cel voor overval op waardetransport Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.

18 uur geleden