Leipzig zonder positief geteste trainer en keeper naar Brugge
LEIPZIG (ANP) - De Duitse voetbalclub RB Leipzig gaat zonder hoofdtrainer Jesse Marsch naar België voor het duel met Club Brugge in de Champions League. De Amerikaanse coach heeft positief getest op het coronavirus, net als de Hongaarse keeper Péter Gulácsi van Leipzig. Beiden zijn thuis in quarantaine gegaan.
Assistent-trainer Marco Kurth gaat ook niet mee naar Brugge. Kurth heeft nauw contact gehad met iemand die positief testte op het coronavirus en wordt daarom uit voorzorg ook weggehouden bij de ploeg. Achim Beierlorzer, ook assistent van Marsch, heeft voorlopig de leiding over de ploeg.
Club Brugge staat in groep A op de derde plaats achter Manchester City en Paris Saint-Germain met 4 punten uit vier wedstrijden, Leipzig heeft pas 1 punt. Voor beide ploegen telt daarom woensdagavond in het Jan Breydelstadion alleen de winst. De Duitse club van oud-Ajacied Brian Brobbey kan met een zege na de winterstop nog doorgaan in de Europa League.
Onlangs testte de trainer van Bayern München, Julian Nagelsmann, ook al positief. De 34-jarige trainer ontbrak daardoor eind vorige maand op de bank in de gewonnen uitwedstrijd tegen Benfica in de Champions League (0-4). Nagelsmann werkte de afgelopen jaren bij Leipzig. Hij werd in de zomer opgevolgd door de 48-jarige Marsch.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
8 uur geleden