Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet
LONDEN (ANP) - RB Leipzig debuteert woensdag in de achtste finales van de Champions League. Dat betekent niet dat voor de Duitse club het toernooi nu al geslaagd vindt, benadrukte international Timo Werner dinsdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
"Het wordt in dit nieuwe stadion een geweldige wedstrijd", aldus Werner. "We zijn heel zelfbewust en weten wat we kunnen. We hebben niets te verliezen en kijken juist erg naar de confrontatie met de Spurs uit."
Tottenham, vorig seizoen nog finalist, mist de aanvallers Harry Kane en Son Heung-min. Bij Leipzig, de huidige nummer 2 uit de Bundesliga, is de Franse verdediger Dayot Upamecano geschorst.
Julian Nagelsmann, de 32-jarige coach van Leipzig, voelt gezonde spanning. "Voor elke wedstrijd ben ik wel een beetje nerveus. Maar dit is misschien wel de meest bijzondere wedstrijd uit de clubgeschiedenis." Nagelsmann heeft veel respect voor José Mourinho, de Portugese trainer van Tottenham. "Het wordt mijn eerste duel in de knock-outfase van een Europees toernooi, voor hem zijn 59e."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Leeroy Echteld heeft zijn eerste zege als coach van AZ binnen. De opvolger van de ontslagen Maarten Martens leidde zijn ploeg naar een uitzege op Telstar (0-1). Invaller Isak Jensen maakte in de 78e minuut de bevrijdende treffer.
56 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
5 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
15 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
16 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
17 uur geleden