
Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet
LONDEN (ANP) - RB Leipzig debuteert woensdag in de achtste finales van de Champions League. Dat betekent niet dat voor de Duitse club het toernooi nu al geslaagd vindt, benadrukte international Timo Werner dinsdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
"Het wordt in dit nieuwe stadion een geweldige wedstrijd", aldus Werner. "We zijn heel zelfbewust en weten wat we kunnen. We hebben niets te verliezen en kijken juist erg naar de confrontatie met de Spurs uit."
Tottenham, vorig seizoen nog finalist, mist de aanvallers Harry Kane en Son Heung-min. Bij Leipzig, de huidige nummer 2 uit de Bundesliga, is de Franse verdediger Dayot Upamecano geschorst.
Julian Nagelsmann, de 32-jarige coach van Leipzig, voelt gezonde spanning. "Voor elke wedstrijd ben ik wel een beetje nerveus. Maar dit is misschien wel de meest bijzondere wedstrijd uit de clubgeschiedenis." Nagelsmann heeft veel respect voor José Mourinho, de Portugese trainer van Tottenham. "Het wordt mijn eerste duel in de knock-outfase van een Europees toernooi, voor hem zijn 59e."
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM/LONDEN (ANP) - Chelsea en Aston Villa hebben in de Premier League goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-voetbal. Chelsea won met 1-0 van Manchester United en klom naar de vierde plaats, Aston Villa versloeg Tottenham Hotspur met 2-0, waarmee het op de vijfde plaats kwam. De eerste vijf in de competitie spelen volgend seizoen in de Champions League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen kan zondag voor Ajax uitkomen in de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente. "Dat is een onverwachte verrassing", zegt trainer Francesco Farioli over de linksbuiten die aanvankelijk dit seizoen niet meer in actie leek te komen. "Ik verwacht dat Oliver het gaat halen en klaar zal zijn."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het maakt trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam niet uit of PSV of Ajax zondag kampioen wordt. "Mij gaat het er alleen om dat wij zo hoog mogelijk eindigen en de play-offs voor Europees voetbal halen", vertelde hij vrijdag aan ESPN.
10 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Oud-voetballer Youri Mulder blijft tot de zomer van 2027 directeur voetbalzaken bij zijn voormalige club Schalke 04. De 56-jarige Mulder werd in november op interimbasis aangesteld tot het einde van het seizoen bij de club, die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz probeert zijn spelers richting de mogelijke kampioenswedstrijd van zondag tegen Sparta Rotterdam zoveel mogelijk weg te houden bij media en randzaken.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman en Olivier Boscagli kunnen zondag met PSV meedoen in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De middenvelder en verdediger lieten zich woensdag in het thuisduel met Heracles Almelo (4-1) wisselen omdat ze lichte klachten hadden.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zondag tijdens de uitwedstrijd bij Ajax niet de beschikking over keeper Lars Unnerstall. De 34-jarige Duitser is niet fit. Przemyslaw Tyton neemt zijn plaats onder de lat in.
12 uur geleden