Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet

Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet

LONDEN (ANP) - RB Leipzig debuteert woensdag in de achtste finales van de Champions League. Dat betekent niet dat voor de Duitse club het toernooi nu al geslaagd vindt, benadrukte international Timo Werner dinsdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.

"Het wordt in dit nieuwe stadion een geweldige wedstrijd", aldus Werner. "We zijn heel zelfbewust en weten wat we kunnen. We hebben niets te verliezen en kijken juist erg naar de confrontatie met de Spurs uit."

Tottenham, vorig seizoen nog finalist, mist de aanvallers Harry Kane en Son Heung-min. Bij Leipzig, de huidige nummer 2 uit de Bundesliga, is de Franse verdediger Dayot Upamecano geschorst.

Julian Nagelsmann, de 32-jarige coach van Leipzig, voelt gezonde spanning. "Voor elke wedstrijd ben ik wel een beetje nerveus. Maar dit is misschien wel de meest bijzondere wedstrijd uit de clubgeschiedenis." Nagelsmann heeft veel respect voor José Mourinho, de Portugese trainer van Tottenham. "Het wordt mijn eerste duel in de knock-outfase van een Europees toernooi, voor hem zijn 59e."

Meer uit Voetbal

Excelsior wint openingsduel Eredivisie bij gepromoveerd Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Excelsior heeft de openingswedstrijd van de Eredivisie gewonnen en daarmee de eerste drie punten van het seizoen gepakt. Op bezoek bij het gepromoveerde SC Cambuur in Leeuwarden wonnen de Rotterdammers met 4-0.

4 uur geleden
Eredivisieseizoen van start gegaan in stadion Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Het Eredivisieseizoen is vrijdagavond begonnen in het uitverkochte Kooi Stadion van SC Cambuur in Leeuwarden. Het gepromoveerde Cambuur ontvangt Excelsior in het twee jaar geleden geopende stadion.

5 uur geleden
Nog onzeker of WK-kwalificatieduels in oktober doorgaan

ZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.

9 uur geleden
Engelse voetbalster Bronze steunt FIFA-boycot Europese speelsters

AUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.

10 uur geleden
Noorse voetbalbond wil dat FIFA-voorzitter Infantino opstapt

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.

11 uur geleden
Bosz: transfer Sano nog niet helemaal afgehandeld

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.

12 uur geleden
Van Bommel vindt het 'een eer' bondscoach van België te zijn

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."

13 uur geleden