Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet
LONDEN (ANP) - RB Leipzig debuteert woensdag in de achtste finales van de Champions League. Dat betekent niet dat voor de Duitse club het toernooi nu al geslaagd vindt, benadrukte international Timo Werner dinsdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
"Het wordt in dit nieuwe stadion een geweldige wedstrijd", aldus Werner. "We zijn heel zelfbewust en weten wat we kunnen. We hebben niets te verliezen en kijken juist erg naar de confrontatie met de Spurs uit."
Tottenham, vorig seizoen nog finalist, mist de aanvallers Harry Kane en Son Heung-min. Bij Leipzig, de huidige nummer 2 uit de Bundesliga, is de Franse verdediger Dayot Upamecano geschorst.
Julian Nagelsmann, de 32-jarige coach van Leipzig, voelt gezonde spanning. "Voor elke wedstrijd ben ik wel een beetje nerveus. Maar dit is misschien wel de meest bijzondere wedstrijd uit de clubgeschiedenis." Nagelsmann heeft veel respect voor José Mourinho, de Portugese trainer van Tottenham. "Het wordt mijn eerste duel in de knock-outfase van een Europees toernooi, voor hem zijn 59e."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
47 minuten geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
3 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
17 uur geleden