Leipzig ziet confrontatie met de Spurs met vertrouwen tegemoet
LONDEN (ANP) - RB Leipzig debuteert woensdag in de achtste finales van de Champions League. Dat betekent niet dat voor de Duitse club het toernooi nu al geslaagd vindt, benadrukte international Timo Werner dinsdag in aanloop naar de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
"Het wordt in dit nieuwe stadion een geweldige wedstrijd", aldus Werner. "We zijn heel zelfbewust en weten wat we kunnen. We hebben niets te verliezen en kijken juist erg naar de confrontatie met de Spurs uit."
Tottenham, vorig seizoen nog finalist, mist de aanvallers Harry Kane en Son Heung-min. Bij Leipzig, de huidige nummer 2 uit de Bundesliga, is de Franse verdediger Dayot Upamecano geschorst.
Julian Nagelsmann, de 32-jarige coach van Leipzig, voelt gezonde spanning. "Voor elke wedstrijd ben ik wel een beetje nerveus. Maar dit is misschien wel de meest bijzondere wedstrijd uit de clubgeschiedenis." Nagelsmann heeft veel respect voor José Mourinho, de Portugese trainer van Tottenham. "Het wordt mijn eerste duel in de knock-outfase van een Europees toernooi, voor hem zijn 59e."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
5 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
8 uur geleden