Leipzig wacht 'week van de waarheid'
LEIPZIG (ANP) - De voetballers van Leipzig beginnen aan een periode van zeven dagen die mogelijk veel duidelijk gaat maken over de kansen op hoofdprijzen dit seizoen. Woensdag in Istanbul is in de Champions League Başakşehir de tegenstander, in het weekeinde Bayern München met als inzet de koppositie in de Bundesliga en vervolgens Manchester United met een plaats in de volgende ronde van de Champions League op het spel.
"Drie belangrijke wedstrijden en in zekere zin is het de week van de waarheid", zegt coach Julian Nagelsmann. "Al geldt dat met name voor de wedstrijden in de Champions League. Mochten we niet winnen van Bayern betekent dat nog niet dat we zijn uitgeschakeld voor de strijd om het kampioenschap van Duitsland. Daarvoor komen er nog genoeg wedstrijden om een eventuele misstap goed te maken."
Perspectief is er echter genoeg, zegt de Zweedse spelverdeler Emil Forsberg. "We hoeven voor niemand bang te zijn. Van belang is dat we het lef hebben om ons eigen spel te spelen. Dan kunnen we van iedereen winnen. Maar gemakkelijk gaat het niet worden. Laten we ons nu eerst volledig richten op de wedstrijd in Turkije. Het is heel belangrijk goed te beginnen aan deze zware reeks."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
8 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
9 uur geleden