Leipzig voorkomt nederlaag, maar is koppositie kwijt
LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft tijdens de twintigste speelronde van de Bundesliga de koppositie overgenomen van RB Leipzig. De titelhouder won zelf met 3-1 bij FSV Mainz 05 en zag Leipzig later op de avond punten verspelen tegen Borussia Mönchengladbach. Vlak voor tijd voorkwam Christopher Nkunku een nederlaag van Leipzig: 2-2.
Gladbach, dat ook meedoet in de titelstrijd, stond bij rust met 2-0 voor dankzij doelpunten van Alassane Pléa en Jonas Hofmann. De ingevallen Patrik Schick bracht de spanning kort na rust terug met de aansluitingstreffer. Borussia Mönchengladbach moest het laatste half uur met tien man spelen, omdat Pléa vanwege commentaar op de leiding kort achter elkaar twee gele kaarten kreeg. De ploeg van trainer Marco Rose hield in ondertal lang stand, tot Nkunku in de 89e minuut de stand gelijk trok.
Bayern München leidt met 42 punten, gevolgd door Leipzig (41), Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach (beide 39). Dortmund versloeg 1. FC Union Berlin met 5-0.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
3 uur geleden