Leipzig voorkomt nederlaag, maar is koppositie kwijt
LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft tijdens de twintigste speelronde van de Bundesliga de koppositie overgenomen van RB Leipzig. De titelhouder won zelf met 3-1 bij FSV Mainz 05 en zag Leipzig later op de avond punten verspelen tegen Borussia Mönchengladbach. Vlak voor tijd voorkwam Christopher Nkunku een nederlaag van Leipzig: 2-2.
Gladbach, dat ook meedoet in de titelstrijd, stond bij rust met 2-0 voor dankzij doelpunten van Alassane Pléa en Jonas Hofmann. De ingevallen Patrik Schick bracht de spanning kort na rust terug met de aansluitingstreffer. Borussia Mönchengladbach moest het laatste half uur met tien man spelen, omdat Pléa vanwege commentaar op de leiding kort achter elkaar twee gele kaarten kreeg. De ploeg van trainer Marco Rose hield in ondertal lang stand, tot Nkunku in de 89e minuut de stand gelijk trok.
Bayern München leidt met 42 punten, gevolgd door Leipzig (41), Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach (beide 39). Dortmund versloeg 1. FC Union Berlin met 5-0.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
24 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
12 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
13 uur geleden