Leipzig-trainer Nagelsmann hoopt eindelijk te winnen van Tuchel
LISSABON (ANP) - RB Leipzig-trainer Julian Nagelsmann heeft persoonlijk een appeltje te schillen met de trainer van tegenstander Paris Saint-Germain dinsdag in de halve finale van de Champions League. Nagelsmann wist nooit te winnen van trainer Thomas Tuchel in de drie duels die ze tegen elkaar speelden in de Bundesliga tussen februari 2016 en mei 2017. Nagelsmann trainde destijds 1899 Hoffenheim, Tuchel stond aan het roer bij Borussia Dortmund. Winst op dinsdag zou alles goedmaken.
Voor beide clubs staat veel op het spel. Geen van beide speelde ooit de finale van de Champions League. De nieuwe opzet van het toernooi door het coronavirus, waarin kwartfinales en halve finales over slechts één duel worden gespeeld, lijkt in het voordeel van beide teams te zijn geweest.
"Ieder team heeft dit jaar de kans om de titel te winnen, deels omdat er geen twee wedstrijden zijn. Wij ook. Het is aan ons om door te gaan met onze geschiedenis te schrijven in Lissabon", aldus sportief directeur Markus Krösche van Leipzig. "Alles is mogelijk", zegt ook Tuchel die bijval krijgt van zijn sterspeler Neymar. "Ik denk dat we de finale kunnen halen. Niemand houdt me tegen te zeggen dat we voor de titel spelen", aldus de Braziliaan.
Groentjes in de halve eindstrijd
Ondanks een enorme begroting haalde PSG pas één keer eerder de halve finales. Dat was in het seizoen 1994-1995, waarin AC Milaan te sterk was en ruim voordat de schatrijke Qatarese sjeikh Mansour instapte in de Parijse club. Voor RB Leipzig is het de eerste keer. Vorig jaar speelde de Oost-Duitse club voor het eerst op het hoogste Europese niveau.
PSG kan dinsdag, in het door Björn Kuipers gefloten duel, niet beschikken over vaste keeper Keylor Navas. De 33-jarige doelman raakte in de kwartfinale tegen het Atalanta Bergamo van Hans Hateboer en Marten de Roon geblesseerd aan zijn rechterbovenbeen.
Nagelsmann en RB Leipzig hebben weinig goede herinneringen aan Kuipers. De Nederlandse arbiter floot in 2018 het kwartfinaleduel van de Duitsers tegen Olympique Marseille, dat met 2-5 verloren ging. Een jaar eerder floot de Nederlander het eerste duel in de Champions League playoffs tussen Hoffenheim en Liverpool. De club onder leiding van Nagelsmann verloor thuis met 1-2 van de Reds.
De winnaar van dinsdag wacht in de finale Bayern München of Lyon. Nog niet eerder stonden twee Franse en twee Duitse teams tegenover elkaar in de halve finales.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
20 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden