Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig-trainer Nagelsmann hoopt eindelijk te winnen van Tuchel

Leipzig-trainer Nagelsmann hoopt eindelijk te winnen van Tuchel

LISSABON (ANP) - RB Leipzig-trainer Julian Nagelsmann heeft persoonlijk een appeltje te schillen met de trainer van tegenstander Paris Saint-Germain dinsdag in de halve finale van de Champions League. Nagelsmann wist nooit te winnen van trainer Thomas Tuchel in de drie duels die ze tegen elkaar speelden in de Bundesliga tussen februari 2016 en mei 2017. Nagelsmann trainde destijds 1899 Hoffenheim, Tuchel stond aan het roer bij Borussia Dortmund. Winst op dinsdag zou alles goedmaken.

Voor beide clubs staat veel op het spel. Geen van beide speelde ooit de finale van de Champions League. De nieuwe opzet van het toernooi door het coronavirus, waarin kwartfinales en halve finales over slechts één duel worden gespeeld, lijkt in het voordeel van beide teams te zijn geweest.

"Ieder team heeft dit jaar de kans om de titel te winnen, deels omdat er geen twee wedstrijden zijn. Wij ook. Het is aan ons om door te gaan met onze geschiedenis te schrijven in Lissabon", aldus sportief directeur Markus Krösche van Leipzig. "Alles is mogelijk", zegt ook Tuchel die bijval krijgt van zijn sterspeler Neymar. "Ik denk dat we de finale kunnen halen. Niemand houdt me tegen te zeggen dat we voor de titel spelen", aldus de Braziliaan.

Groentjes in de halve eindstrijd

Ondanks een enorme begroting haalde PSG pas één keer eerder de halve finales. Dat was in het seizoen 1994-1995, waarin AC Milaan te sterk was en ruim voordat de schatrijke Qatarese sjeikh Mansour instapte in de Parijse club. Voor RB Leipzig is het de eerste keer. Vorig jaar speelde de Oost-Duitse club voor het eerst op het hoogste Europese niveau.

PSG kan dinsdag, in het door Björn Kuipers gefloten duel, niet beschikken over vaste keeper Keylor Navas. De 33-jarige doelman raakte in de kwartfinale tegen het Atalanta Bergamo van Hans Hateboer en Marten de Roon geblesseerd aan zijn rechterbovenbeen.

Nagelsmann en RB Leipzig hebben weinig goede herinneringen aan Kuipers. De Nederlandse arbiter floot in 2018 het kwartfinaleduel van de Duitsers tegen Olympique Marseille, dat met 2-5 verloren ging. Een jaar eerder floot de Nederlander het eerste duel in de Champions League playoffs tussen Hoffenheim en Liverpool. De club onder leiding van Nagelsmann verloor thuis met 1-2 van de Reds.

De winnaar van dinsdag wacht in de finale Bayern München of Lyon. Nog niet eerder stonden twee Franse en twee Duitse teams tegenover elkaar in de halve finales.

Meer uit Voetbal

Doelman Ter Stegen debuteert voor Ajax in uitduel met PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Marc ter Stegen debuteert voor Ajax in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. Trainer Míchel Sánchez vertelde donderdag dat de van FC Barcelona gehuurde doelman nog een aantal trainingen nodig had voor een basisplaats. De Spanjaard heeft echter toch besloten om de Duitser op te stellen.

14 minuten geleden
Inter Miami verliest zonder afwezige Messi van Monterrey

MIAMI (ANP/AFP) - Inter Miami heeft in de nacht van zaterdag op zondag, zonder sterspeler Lionel Messi (39), in de Leagues Cup met 2-1 verloren van het Mexicaanse Monterrey. Messi ontbrak nadat zaterdag het overlijden van zijn vader Jorge (68) bekend was geworden. Hij overleed vrijdagavond (lokale tijd) in Argentinië, waar Messi zaterdagavond aankwam.

4 uur geleden
FIFA veroordeelt pogingen Infantino te 'ondermijnen'

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.

12 uur geleden
Bosz zag 'slecht' PSV in openingsduel tegen Fortuna Sittard (2-2)

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.

14 uur geleden
AZ wint thuis met 2-0 van gepromoveerd ADO Den Haag

ALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.

14 uur geleden
Ajax Vrouwen langs Rangers naar derde voorronde Champions League

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.

15 uur geleden
Landskampioen PSV begint Eredivisie met gelijkspel tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.

15 uur geleden