Leipzig-trainer Nagelsmann hoopt eindelijk te winnen van Tuchel
LISSABON (ANP) - RB Leipzig-trainer Julian Nagelsmann heeft persoonlijk een appeltje te schillen met de trainer van tegenstander Paris Saint-Germain dinsdag in de halve finale van de Champions League. Nagelsmann wist nooit te winnen van trainer Thomas Tuchel in de drie duels die ze tegen elkaar speelden in de Bundesliga tussen februari 2016 en mei 2017. Nagelsmann trainde destijds 1899 Hoffenheim, Tuchel stond aan het roer bij Borussia Dortmund. Winst op dinsdag zou alles goedmaken.
Voor beide clubs staat veel op het spel. Geen van beide speelde ooit de finale van de Champions League. De nieuwe opzet van het toernooi door het coronavirus, waarin kwartfinales en halve finales over slechts één duel worden gespeeld, lijkt in het voordeel van beide teams te zijn geweest.
"Ieder team heeft dit jaar de kans om de titel te winnen, deels omdat er geen twee wedstrijden zijn. Wij ook. Het is aan ons om door te gaan met onze geschiedenis te schrijven in Lissabon", aldus sportief directeur Markus Krösche van Leipzig. "Alles is mogelijk", zegt ook Tuchel die bijval krijgt van zijn sterspeler Neymar. "Ik denk dat we de finale kunnen halen. Niemand houdt me tegen te zeggen dat we voor de titel spelen", aldus de Braziliaan.
Groentjes in de halve eindstrijd
Ondanks een enorme begroting haalde PSG pas één keer eerder de halve finales. Dat was in het seizoen 1994-1995, waarin AC Milaan te sterk was en ruim voordat de schatrijke Qatarese sjeikh Mansour instapte in de Parijse club. Voor RB Leipzig is het de eerste keer. Vorig jaar speelde de Oost-Duitse club voor het eerst op het hoogste Europese niveau.
PSG kan dinsdag, in het door Björn Kuipers gefloten duel, niet beschikken over vaste keeper Keylor Navas. De 33-jarige doelman raakte in de kwartfinale tegen het Atalanta Bergamo van Hans Hateboer en Marten de Roon geblesseerd aan zijn rechterbovenbeen.
Nagelsmann en RB Leipzig hebben weinig goede herinneringen aan Kuipers. De Nederlandse arbiter floot in 2018 het kwartfinaleduel van de Duitsers tegen Olympique Marseille, dat met 2-5 verloren ging. Een jaar eerder floot de Nederlander het eerste duel in de Champions League playoffs tussen Hoffenheim en Liverpool. De club onder leiding van Nagelsmann verloor thuis met 1-2 van de Reds.
De winnaar van dinsdag wacht in de finale Bayern München of Lyon. Nog niet eerder stonden twee Franse en twee Duitse teams tegenover elkaar in de halve finales.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
6 uur geleden