Leipzig ten koste van Sankt Pauli verder in Duits bekertoernooi
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de DFB Pokal. Zonder de geblesseerde Xavi Simons versloeg Leipzig in de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi FC Sankt Pauli met 4-2.
Simons ontbreekt enkele weken nadat de Oranje-international is geopereerd aan een enkel. Zonder de spelmaker stond de thuisploeg al snel op 2-0 door doelpunten van Yussuf Poulsen en Christoph Baumgartner. Die laatste scoorde uit een voorzet van oud-Feyenoorder Lutsharel Geertruida. De bezoekers uit Hamburg scoorden tegen, maar met zijn tweede treffer bracht Poulsen de marge weer op twee. Na nog een tegentreffer bepaalde Antonio Nusa de eindstand op 4-2.
Bayer Leverkusen, waar onder anderen Jeremie Frimpong en Florian Wirtz op de bank zaten, was veel te sterk voor het een klasse lager uitkomende Elversberg. De regerend landskampioen won met 3-0. Coach Kees van Wonderen kon niet stunten met tweedeklasser Schalke 04, dat met 3-0 verloor van het een niveau hoger uitkomende FC Augsburg.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
47 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
16 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
16 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
18 uur geleden