Leipzig ten koste van Sankt Pauli verder in Duits bekertoernooi
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de DFB Pokal. Zonder de geblesseerde Xavi Simons versloeg Leipzig in de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi FC Sankt Pauli met 4-2.
Simons ontbreekt enkele weken nadat de Oranje-international is geopereerd aan een enkel. Zonder de spelmaker stond de thuisploeg al snel op 2-0 door doelpunten van Yussuf Poulsen en Christoph Baumgartner. Die laatste scoorde uit een voorzet van oud-Feyenoorder Lutsharel Geertruida. De bezoekers uit Hamburg scoorden tegen, maar met zijn tweede treffer bracht Poulsen de marge weer op twee. Na nog een tegentreffer bepaalde Antonio Nusa de eindstand op 4-2.
Bayer Leverkusen, waar onder anderen Jeremie Frimpong en Florian Wirtz op de bank zaten, was veel te sterk voor het een klasse lager uitkomende Elversberg. De regerend landskampioen won met 3-0. Coach Kees van Wonderen kon niet stunten met tweedeklasser Schalke 04, dat met 3-0 verloor van het een niveau hoger uitkomende FC Augsburg.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
47 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
3 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden