Leipzig ten koste van Sankt Pauli verder in Duits bekertoernooi
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de DFB Pokal. Zonder de geblesseerde Xavi Simons versloeg Leipzig in de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi FC Sankt Pauli met 4-2.
Simons ontbreekt enkele weken nadat de Oranje-international is geopereerd aan een enkel. Zonder de spelmaker stond de thuisploeg al snel op 2-0 door doelpunten van Yussuf Poulsen en Christoph Baumgartner. Die laatste scoorde uit een voorzet van oud-Feyenoorder Lutsharel Geertruida. De bezoekers uit Hamburg scoorden tegen, maar met zijn tweede treffer bracht Poulsen de marge weer op twee. Na nog een tegentreffer bepaalde Antonio Nusa de eindstand op 4-2.
Bayer Leverkusen, waar onder anderen Jeremie Frimpong en Florian Wirtz op de bank zaten, was veel te sterk voor het een klasse lager uitkomende Elversberg. De regerend landskampioen won met 3-0. Coach Kees van Wonderen kon niet stunten met tweedeklasser Schalke 04, dat met 3-0 verloor van het een niveau hoger uitkomende FC Augsburg.
Meer uit Voetbal
STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
1 minuut geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
41 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
7 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
8 uur geleden