Leipzig ten koste van Sankt Pauli verder in Duits bekertoernooi
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de DFB Pokal. Zonder de geblesseerde Xavi Simons versloeg Leipzig in de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi FC Sankt Pauli met 4-2.
Simons ontbreekt enkele weken nadat de Oranje-international is geopereerd aan een enkel. Zonder de spelmaker stond de thuisploeg al snel op 2-0 door doelpunten van Yussuf Poulsen en Christoph Baumgartner. Die laatste scoorde uit een voorzet van oud-Feyenoorder Lutsharel Geertruida. De bezoekers uit Hamburg scoorden tegen, maar met zijn tweede treffer bracht Poulsen de marge weer op twee. Na nog een tegentreffer bepaalde Antonio Nusa de eindstand op 4-2.
Bayer Leverkusen, waar onder anderen Jeremie Frimpong en Florian Wirtz op de bank zaten, was veel te sterk voor het een klasse lager uitkomende Elversberg. De regerend landskampioen won met 3-0. Coach Kees van Wonderen kon niet stunten met tweedeklasser Schalke 04, dat met 3-0 verloor van het een niveau hoger uitkomende FC Augsburg.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden