Leipzig ten koste van Atlético Madrid naar halve finales CL
LISSABON (ANP) - RB Leipzig blijft verrassen in de Champions League. Het elftal van trainer Julian Nagelsmann versloeg donderdag in Lissabon Atlético Madrid in de kwartfinales met 2-1. In de vorige ronde schakelde Leipzig al Tottenham Hotspur uit. De Duitse club debuteert in de knock-outfase van de Champions League. Dinsdag is de Franse kampioen Paris Saint-Germain de opponent van Leipzig in de halve eindstrijd.
Atlético Madrid verloor zowel in 2014 als 2016 in de finale van Real Madrid en hoopte nu, met de al uitgeschakelde stadgenoot, als outsider weer ver te kunnen komen. Leipzig voorkwam dat voor het team van coach Diego Simeone.
Bij Leipzig had oud-PSV'er Angeliño links in de verdediging een basisplaats. Nagelsmann kon niet meer beschikken over Timo Werner. De topscorer is inmiddels vertrokken naar Chelsea. Zonder Werner leek het voor Leipzig een lastige klus te worden, maar Nagelsmann sprak vooraf zijn vertrouwen uit. De coach zei dat het voor zijn elftal geen nadeel was dat de kwartfinales dit keer over één in plaats van twee wedstrijden worden gespeeld.
Niet veel kansen
Leipzig nam direct het initiatief en drukte Atlético naar achteren, tot onvrede van de druk gebarende Simeone. Het overwicht leidde niet tot veel kansen en Atlético was soms in de omschakeling dreigend.
Kort na de pauze viel de openingstreffer voor de Duitsers toch. Dani Olmo scoorde, na een goede voorzet vanaf rechts van Marcel Sabitzer, met zijn hoofd. Simeone bracht na een klein uur spelen João Félix in de ploeg. De Portugees werd in de 71e minuut onderuit gehaald in het zestienmetergebied en hij benutte de strafschop zelf.
Een verlenging leek aanstaande, totdat de Amerikaan Tyler Adams de bal in de 88e minuut totaal vrijstaand op de rand van het zestienmetergebied kreeg aangespeeld. Via een speler van Atlético verdween de bal in het doel: 2-1.
Meer uit Voetbal
BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
42 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
4 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).
7 uur geleden