Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig ten koste van Atlético Madrid naar halve finales CL

Leipzig ten koste van Atlético Madrid naar halve finales CL

LISSABON (ANP) - RB Leipzig blijft verrassen in de Champions League. Het elftal van trainer Julian Nagelsmann versloeg donderdag in Lissabon Atlético Madrid in de kwartfinales met 2-1. In de vorige ronde schakelde Leipzig al Tottenham Hotspur uit. De Duitse club debuteert in de knock-outfase van de Champions League. Dinsdag is de Franse kampioen Paris Saint-Germain de opponent van Leipzig in de halve eindstrijd.

Atlético Madrid verloor zowel in 2014 als 2016 in de finale van Real Madrid en hoopte nu, met de al uitgeschakelde stadgenoot, als outsider weer ver te kunnen komen. Leipzig voorkwam dat voor het team van coach Diego Simeone.

Bij Leipzig had oud-PSV'er Angeliño links in de verdediging een basisplaats. Nagelsmann kon niet meer beschikken over Timo Werner. De topscorer is inmiddels vertrokken naar Chelsea. Zonder Werner leek het voor Leipzig een lastige klus te worden, maar Nagelsmann sprak vooraf zijn vertrouwen uit. De coach zei dat het voor zijn elftal geen nadeel was dat de kwartfinales dit keer over één in plaats van twee wedstrijden worden gespeeld.

Niet veel kansen

Leipzig nam direct het initiatief en drukte Atlético naar achteren, tot onvrede van de druk gebarende Simeone. Het overwicht leidde niet tot veel kansen en Atlético was soms in de omschakeling dreigend.

Kort na de pauze viel de openingstreffer voor de Duitsers toch. Dani Olmo scoorde, na een goede voorzet vanaf rechts van Marcel Sabitzer, met zijn hoofd. Simeone bracht na een klein uur spelen João Félix in de ploeg. De Portugees werd in de 71e minuut onderuit gehaald in het zestienmetergebied en hij benutte de strafschop zelf.

Een verlenging leek aanstaande, totdat de Amerikaan Tyler Adams de bal in de 88e minuut totaal vrijstaand op de rand van het zestienmetergebied kreeg aangespeeld. Via een speler van Atlético verdween de bal in het doel: 2-1.

Meer uit Voetbal

Kuijt: resultaat voor Fenerbahçe nu belangrijker dan sentiment

ISTANBUL (ANP/AFP) - Dirk Kuijt kijkt ernaar uit om het als trainer van Fenerbahçe woensdag in de Champions League op te nemen tegen Liverpool. Een goed resultaat is in de huidige tijden van crisis bij de Turkse topclub echter belangrijker dan het persoonlijke sentiment rond de wedstrijd, zei de oud-international van Oranje dinsdag.

27 minuten geleden
Geblesseerde Gravenberch mist duel van Liverpool met Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ryan Gravenberch ontbreekt woensdag in de selectie van Liverpool, dat het in de Champions League opneemt tegen Fenerbahçe. De Nederlandse middenvelder heeft een lichte hielblessure, zei zijn trainer Andoni Iraola dinsdag op een persconferentie.

57 minuten geleden
Spaanse voetbalbond schort bekerduels op na dood De Miguel

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.

1 uur geleden
Go Ahead identificeert afstekers vuurwerk tegen Cambuur

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.

2 uur geleden
Infantino is 'zeer bedroefd' om dood van voetballer De Miguel

ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.

3 uur geleden
Spaanse media: politie begint onderzoek naar dood van voetballer

MADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.

4 uur geleden
PSV-trainer Bosz geschokt door dood Spanjaard De Miguel

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is "geschokt" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij op maandag in botsing was gekomen met de doelman van FC Andorra.

6 uur geleden