Leipzig naar tweede plaats Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich op de tweede plaats in de Bundesliga genesteld. De ploeg van trainer Julian Nagelsmann versloeg 1. FC Köln in de eigen Red Bull Arena met 4-1. Leipzig verkleinde de achterstand op koploper Borussia Mönchengladbach, dat met 2-0 verloor bij 1. FC Union Berlin, tot één punt. Op basis van het doelsaldo staat Leipzig boven Bayern München, dat evenveel punten heeft.
Timo Werner luisterde zijn tweehonderdste wedstrijd in de Bundesliga op met de openingstreffer. De 23-jarige spits maakte zijn twaalfde doelpunt van het seizoen na knullig balverlies van een Keulse verdediger. Emil Forsberg scoorde twee keer voor Leipzig, uit een strafschop en een vrije trap.
Bij 1. FC Köln zat de nieuwe trainer Markus Gisdol voor het eerst op de bank. Gisdol had een basisplaats over voor Kingsley Ehizibue (ex-PEC Zwolle). De ploeg uit Keulen staat met zeven punten op de voorlaatste plaats, alleen Paderborn heeft minder punten (vijf).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
26 minuten geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
20 uur geleden