Leipzig naar tweede plaats Bundesliga
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft zich op de tweede plaats in de Bundesliga genesteld. De ploeg van trainer Julian Nagelsmann versloeg 1. FC Köln in de eigen Red Bull Arena met 4-1. Leipzig verkleinde de achterstand op koploper Borussia Mönchengladbach, dat met 2-0 verloor bij 1. FC Union Berlin, tot één punt. Op basis van het doelsaldo staat Leipzig boven Bayern München, dat evenveel punten heeft.
Timo Werner luisterde zijn tweehonderdste wedstrijd in de Bundesliga op met de openingstreffer. De 23-jarige spits maakte zijn twaalfde doelpunt van het seizoen na knullig balverlies van een Keulse verdediger. Emil Forsberg scoorde twee keer voor Leipzig, uit een strafschop en een vrije trap.
Bij 1. FC Köln zat de nieuwe trainer Markus Gisdol voor het eerst op de bank. Gisdol had een basisplaats over voor Kingsley Ehizibue (ex-PEC Zwolle). De ploeg uit Keulen staat met zeven punten op de voorlaatste plaats, alleen Paderborn heeft minder punten (vijf).
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden