Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig naar eerste plaats, Bosz wint weer eens met Leverkusen

Leipzig naar eerste plaats, Bosz wint weer eens met Leverkusen

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - RB Leipzig heeft zich, in ieder geval voor een paar uur, aan kop van de Bundesliga genesteld. De ploeg van trainer Julian Nagelsmann won met 3-0 bij SC Freiburg en heeft nu 1 punt meer dan Bayern München, dat later op zaterdag Borussia Dortmund ontvangt. Christopher Nkunku, Alexander Sørloth en Emil Forsberg maakten de doelpunten voor Leipzig.

Justin Kluivert bleef op de bank zitten bij de nieuwe koploper van de Duitse voetbalcompetitie. Guus Til deed de laatste 20 minuten mee bij Freiburg.

Trainer Peter Bosz boekte met Bayer Leverkusen een welkome zege bij Borussia Mönchengladbach: 0-1. Patrik Schick maakte in de 77e minuut het doelpunt. De Nederlandse verdediger Jeremie Frimpong speelde de hele wedstrijd bij Leverkusen, dat slechts 2 punten pakte uit de laatste drie competitieduels en in de Europa League werd uitgeschakeld door Young Boys. De druk op Bosz nam daardoor toe. De trainer heeft te maken met veel blessures binnen de selectie. De Nederlanders Timothy Fosu-Mensah en Daley Sinkgraven vielen deze week weg. Voor Fosu-Mensah, die een zware knieblessure opliep, is het seizoen al voorbij.

Leverkusen klom naar de vijfde plaats, met 3 punten minder dan Eintracht Frankfurt dat tegen VfB Stuttgart bleef steken op 1-1. Onderin de Bundesliga boekte Deyovaisio Zeefuik met Hertha BSC voor het eerst sinds 2 januari weer een overwinning. De club uit Berlijn versloeg FC Augsburg, de ploeg van aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, met 2-1. Het winnende doelpunt kwam in de 90e minuut uit een strafschop op naam van Dodi Lukebakio, die halverwege de tweede helft in het veld was gekomen voor Zeefuik. Hertha kwam daardoor op 21 punten, 3 punten meer dan FSV Mainz en Arminia Bielefeld die in de degradatiezone bivakkeren.

Meer uit Voetbal

Vitesse akkoord met transfervrij vertrek individuele spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.

3 uur geleden
Slot bevestigt komst Italiaanse verdediger Leoni naar Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.

3 uur geleden
Tottenham hekelt racisme richting Tel na gemiste strafschop

UDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.

5 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique vindt winst Europese Supercup onterecht

UDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.

6 uur geleden
PSG wint Supercup na strafschoppen tegen Tottenham Hotspur

UDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.

16 uur geleden
Interim-directeur Noltes neemt afscheid van Vitesse

ARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.

20 uur geleden
AZ zonder Clasie naar Liechtenstein voor return tegen Vaduz

ALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.

1 dag geleden