
Leipzig na zege koploper van Bundesliga
STUTTGART (ANP) - RB Leipzig mag zich voor minimaal een dag koploper van de Bundesliga noemen. De ploeg van trainer Julian Nagelsmann zegevierde in de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart (1-0).
Dani Olmo maakte het enige doelpunt voor de formatie die het zonder de geblesseerde Justin Kluivert moest stellen. De Amsterdammer heeft naar verwachting nog twee weken nodig om van een kuitblessure te herstellen.
Emil Forsberg miste een strafschop voor RB Leipzig, dat een voorsprong van 1 punt op Bayern München heeft. De landskampioen uit Beieren speelt zondag in eigen stadion tegen 1.FSV Mainz.
Leverkusen
Bayer Leverkusen is het nieuwe jaar in de Bundesliga niet goed begonnen. Het elftal van de Nederlandse trainer Peter Bosz verloor met 2-1 bij Eintracht Frankfurt. Leverkusen had het laatste duel voor de korte winterstop ook verloren, van Bayern München (1-2). Leverkusen staat voorlopig derde, met 3 punten minder dan Leipzig.
Bosz zag zijn ploeg goed beginnen. Middenvelder Nadiem Amiri opende in de 10e minuut de score met een mooie hakbal. Halverwege de eerste helft maakte Amin Younes, die nog met Bosz samenwerkte bij Ajax, gelijk. Voor Younes betekende het zijn eerste doelpunt in de competitie voor Frankfurt sinds zijn overstap van Napoli.
Verdediger Edmond Tapsoba van Leverkusen werkte de bal in de 54e minuut achter zijn eigen doelman: 2-1. Bosz bracht in de 71e minuut met Kerem Demirbay, Karim Bellarabi en Lucas Alario drie nieuwe krachten in de ploeg, maar het hielp niet. Frankfurt hield de voorsprong vast. Bij Leverkusen ontbrak de Nederlander Daley Sinkgraven vanwege een positieve coronatest.
Becker
Sheraldo Becker had een belangrijk aandeel in de overwinning van 1. FC Union Berlin bij Werder Bremen: 0-2. De Nederlandse aanvaller nam in de 12e minuut de eerste treffer voor zijn rekening. Bij Bremen mocht Tahith Chong alleen het laatste kwartier meedoen. Union Berlin is door de winst naar de vierde plek gestegen.
FC Augsburg, met aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw, won van 1. FC Köln: 0-1. Verdediger Mike van der Hoorn ging met Arminia Bielefeld onderuit tegen Borussia Mönchengladbach (0-1).
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente richt zich vanaf nu op het WK voetbal van volgend jaar. "Vanaf nu gaat het daarom, de wereldtitel is ons doel. Met de manier zoals het gaat, denken we dat we ver kunnen komen", zei De la Fuente nadat Spanje in München de finale van de Nations League na strafschoppen had verloren van Portugal. De la Fuente zei "trots" te zijn op zijn ploeg, die met name in de halve finale tegen Frankrijk (5-4) indruk had gemaakt.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - De Portugese bondscoach Roberto Martínez was, nadat zijn ploeg in München ten koste van Spanje de finale van de Nations League had gewonnen, vol lof over zijn routinier Cristiano Ronaldo. "Een aanvoerder met zijn ervaring, is essentieel om te tonen wat nodig is om te winnen", sprak Martínez, die de 40-jarige aanvaller in de reguliere speeltijd de 2-2 had zien maken. Portugal zegevierde na strafschoppen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Portugal heeft voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De ploeg van bondscoach Roberto Martínez versloeg Spanje in München na strafschoppen. Het duel was na negentig minuten in 2-2 geëindigd, in de verlenging werd niet gescoord. De Spanjaard Álvaro Morata was de enige voetballer die miste vanaf elf meter.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Brian Priske gaat weer als trainer aan de slag bij Sparta Praag. Dat meldt de Tsjechische club op de website. Priske begon het afgelopen seizoen als coach van Feyenoord. De 48-jarige Deen werd door de wisselvallige prestaties in Rotterdam in februari ontslagen. Na een korte interim-periode met Pascal Bosschaart werd nog diezelfde maand Robin van Persie gepresenteerd als opvolger van Priske.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De nationale voetbalploeg van Frankrijk heeft brons veroverd in de Nations League. Het Franse elftal van bondscoach Didier Deschamps won in Stuttgart de wedstrijd om de derde plaats van Duitsland met 2-0.
17 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - De Italiaanse voetbalbond gaat op zoek naar een nieuwe bondscoach. Luciano Spalletti, die die functie sinds september 2023 vervult, zit maandag in het WK-kwalificatieduel met Moldavië voor het laatst op de bank. Dat bevestigde de 66-jarige trainer tijdens een persconferentie.
18 uur geleden