Leipzig is niet bang voor Atlético Madrid
LISSABON (ANP) - Leipzig is aan de vooravond van de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid optimistisch. "Dat de beslissing in één wedstrijd valt is voor ons een voordeel", zegt coach Julian Nagelsmann. "Want dan is de kans op een verrassing veel groter."
Atlético is de favoriet, onder meer omdat het veel meer ervaring heeft. De Spanjaarden stonden al drie keer in de finale van de Champions League. Leipzig is debutant in de knock-outfase. "Hun ervaring had een veel grotere rol gespeeld als we twee duels hadden moeten spelen", aldus Nagelsmann.
De coach ziet mede daarom voldoende kansen voor zijn elftal. "We gaan met overtuiging en zelfvertrouwen spelen. Natuurlijk is dit een grote uitdaging voor ons, maar we zijn er op voorbereid. Ik ben er ook van overtuigd dat we heel goed gaan voetballen."
Nadeel voor de Duitsers is dat de naar Chelsea vertrokken Timo Werner niet meer kan meedoen. "Dat is jammer, maar het betekent niet dat we nu met 10 man gaan spelen", vervolgt Nagelsmann. "Voor Timo stellen we een andere goede speler op. Ik maak me daar geen zorgen over."
Als gevolg van de coronacrisis wordt de Champions League in verkorte vorm afgewerkt in Lissabon, waarbij niet alleen de eindstrijd, maar ook de kwart- en halve finales in één wedstrijd worden afgewerkt.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden