Leipzig is niet bang voor Atlético Madrid
LISSABON (ANP) - Leipzig is aan de vooravond van de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid optimistisch. "Dat de beslissing in één wedstrijd valt is voor ons een voordeel", zegt coach Julian Nagelsmann. "Want dan is de kans op een verrassing veel groter."
Atlético is de favoriet, onder meer omdat het veel meer ervaring heeft. De Spanjaarden stonden al drie keer in de finale van de Champions League. Leipzig is debutant in de knock-outfase. "Hun ervaring had een veel grotere rol gespeeld als we twee duels hadden moeten spelen", aldus Nagelsmann.
De coach ziet mede daarom voldoende kansen voor zijn elftal. "We gaan met overtuiging en zelfvertrouwen spelen. Natuurlijk is dit een grote uitdaging voor ons, maar we zijn er op voorbereid. Ik ben er ook van overtuigd dat we heel goed gaan voetballen."
Nadeel voor de Duitsers is dat de naar Chelsea vertrokken Timo Werner niet meer kan meedoen. "Dat is jammer, maar het betekent niet dat we nu met 10 man gaan spelen", vervolgt Nagelsmann. "Voor Timo stellen we een andere goede speler op. Ik maak me daar geen zorgen over."
Als gevolg van de coronacrisis wordt de Champions League in verkorte vorm afgewerkt in Lissabon, waarbij niet alleen de eindstrijd, maar ook de kwart- en halve finales in één wedstrijd worden afgewerkt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
17 uur geleden