Leipzig is niet bang voor Atlético Madrid
LISSABON (ANP) - Leipzig is aan de vooravond van de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid optimistisch. "Dat de beslissing in één wedstrijd valt is voor ons een voordeel", zegt coach Julian Nagelsmann. "Want dan is de kans op een verrassing veel groter."
Atlético is de favoriet, onder meer omdat het veel meer ervaring heeft. De Spanjaarden stonden al drie keer in de finale van de Champions League. Leipzig is debutant in de knock-outfase. "Hun ervaring had een veel grotere rol gespeeld als we twee duels hadden moeten spelen", aldus Nagelsmann.
De coach ziet mede daarom voldoende kansen voor zijn elftal. "We gaan met overtuiging en zelfvertrouwen spelen. Natuurlijk is dit een grote uitdaging voor ons, maar we zijn er op voorbereid. Ik ben er ook van overtuigd dat we heel goed gaan voetballen."
Nadeel voor de Duitsers is dat de naar Chelsea vertrokken Timo Werner niet meer kan meedoen. "Dat is jammer, maar het betekent niet dat we nu met 10 man gaan spelen", vervolgt Nagelsmann. "Voor Timo stellen we een andere goede speler op. Ik maak me daar geen zorgen over."
Als gevolg van de coronacrisis wordt de Champions League in verkorte vorm afgewerkt in Lissabon, waarbij niet alleen de eindstrijd, maar ook de kwart- en halve finales in één wedstrijd worden afgewerkt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
10 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
13 uur geleden