Leipzig haalt uit bij Schalke en staat voorlopig tweede
GELSENKIRCHEN (ANP) - Leipzig staat voorlopig op de tweede plaats in de Bundesliga. De formatie van trainer Marco Rose rekende op overtuigende wijze af met Schalke 04, de nummer laatst. In Gelsenkirchen werd het 6-1 voor de bezoekers. De achterstand van Leipzig op koploper Bayern München bedraagt nu nog 3 punten.
André Silva opende al na 7 minuten de score voor Leipzig. De Portugees schoot raak, nadat de verdediging van Schalke in eerste instantie nog wel een uitbraak van Timo Werner had weten te voorkomen.
Na een kwartier liep Leipzig verder uit. Nu scoorde Benjamin Henrichs en kwam het voorbereidende werk op naam van Spaans international Dani Olmo. In de slotminuten van het eerste deel werd het allemaal nog erger voor de thuisclub. In de 44e minuut maakte Silva zijn tweede van de dag, in extra tijd zette Werner nummer 4 op het scorebord.
Olmo
Kort na de hervatting scoorde Soichiro Kozuki voor Schalke. In de 83e minuut herstelde Dani Olmo de marge met een fraaie lob. In de slotfase schoot ook Yussuf Poulsen er nog een in voor Leipzig.
Werner stond voor het eerst sinds begin november in de basis bij Leipzig. De spits was lange tijd geblesseerd en miste daardoor onder meer het wereldkampioenschap in Qatar. Werner maakte het afgelopen weekeinde bij de 1-1 tegen Bayern München al zijn rentree als invaller.
Laimer
Middenvelder Konrad Laimer speelde eveneens mee met Leipzig. Volgens Duitse media heeft de middenvelder inmiddels voor het komende seizoen een akkoord bereikt met Bayern München.
Bayern München speelt later dinsdag tegen 1. FC Köln.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
20 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
35 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden