Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig-coach Rose verdedigt Simons na kritiek Koeman

Leipzig-coach Rose verdedigt Simons na kritiek Koeman

LEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Marco Rose van RB Leipzig heeft Oranje-international Xavi Simons verdedigd tegen de kritiek van bondscoach Ronald Koeman dat hij tijdens het gewonnen duel met Schotland (4-0) veel balverlies leed. "Ik kan Nederland alleen maar adviseren om te proberen Xavi in ​​een rol te plaatsen waarin hij zijn overduidelijke kwaliteiten kan laten zien", reageerde Rose.

"Ik heb contact gehad met Xavi", verklaarde de trainer van de nummer 5 van Duitsland. "Mijn advies was om naar de bondscoach te luisteren en dingen te accepteren. Maar we mogen de zaken in Leipzig ook een beetje anders zien."

Oud-PSV'er Simons is bezig aan een sterk seizoen in Leipzig. De huurling van Paris Saint-Germain was in 36 wedstrijden in alle competities al goed voor negen doelpunten en dertien assists. Toch weet ook Rose dat Simons zich nog kan verbeteren en heeft hier al over gesproken met de 20-jarige Nederlander. "Hij accepteert dat. Ik denk dat Xavi de laatste is die daar niet klaar voor is", aldus de coach. "Hij is nooit tevreden, hij wil altijd meer. Hij is echt een prima jongen."

Simons was tegen Schotland de Oranje-international met het meeste balverlies. "Hij wil goed zijn voor het Nederlands elftal", keek Koeman later terug. "Xavi is best zelfkritisch en zegt zelf ook dat hij te vaak de bal verloor, en dat dit niet kan. Op eigen helft moet je altijd denken aan balbezit houden, op die plekken kan dat niet gebeuren. Ik mag van hem verwachten dat hij zich daarin ontwikkelt."

Meer uit Voetbal

Oud-international Janssen vervolgt voetbalcarrière in Amerika

PORTLAND (ANP) - Aanvaller Vincent Janssen vervolgt zijn voetbalcarrière bij het Amerikaanse Portland Timbers in de Major League Soccer. De 32-jarige oud-international komt transfervrij over van Royal Antwerp FC en tekent een contract voor twee jaar bij de club uit de staat Oregon.

7 uur geleden
Fenerbahçe met Aké door naar derde voorronde Champions League

ZABRZE (ANP) - Fenerbahçe heeft zich ten koste van Górnik Zabrze geplaatst voor de derde voorronde van de Champions League. De Turkse club van de Nederlanders Nathan Aké en Jayden Oosterwolde speelde in de returnwedstrijd in Polen met 1-1 gelijk. Fenerbahçe had de eerste wedstrijd in Istanbul met 1-0 gewonnen.

8 uur geleden
FIFA-baas noemt investeringsplan 'kans, maar geen verplichting'

ZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.

8 uur geleden
FC Twente ondanks thuisnederlaag met vertrouwen naar Ferencváros

BOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.

10 uur geleden
Tuchtprocedures FIFA tegen Argentijnse spelers en bond om WK

ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.

11 uur geleden
Ajax nog zonder Šutalo en Itakura in thuisduel met Vojvodina

AMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.

13 uur geleden
Feyenoord verkoopt Slowaakse buitenspeler Sauer aan VfB Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.

14 uur geleden