Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leipzig-coach Rose verdedigt Simons na kritiek Koeman

Leipzig-coach Rose verdedigt Simons na kritiek Koeman

LEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Marco Rose van RB Leipzig heeft Oranje-international Xavi Simons verdedigd tegen de kritiek van bondscoach Ronald Koeman dat hij tijdens het gewonnen duel met Schotland (4-0) veel balverlies leed. "Ik kan Nederland alleen maar adviseren om te proberen Xavi in ​​een rol te plaatsen waarin hij zijn overduidelijke kwaliteiten kan laten zien", reageerde Rose.

"Ik heb contact gehad met Xavi", verklaarde de trainer van de nummer 5 van Duitsland. "Mijn advies was om naar de bondscoach te luisteren en dingen te accepteren. Maar we mogen de zaken in Leipzig ook een beetje anders zien."

Oud-PSV'er Simons is bezig aan een sterk seizoen in Leipzig. De huurling van Paris Saint-Germain was in 36 wedstrijden in alle competities al goed voor negen doelpunten en dertien assists. Toch weet ook Rose dat Simons zich nog kan verbeteren en heeft hier al over gesproken met de 20-jarige Nederlander. "Hij accepteert dat. Ik denk dat Xavi de laatste is die daar niet klaar voor is", aldus de coach. "Hij is nooit tevreden, hij wil altijd meer. Hij is echt een prima jongen."

Simons was tegen Schotland de Oranje-international met het meeste balverlies. "Hij wil goed zijn voor het Nederlands elftal", keek Koeman later terug. "Xavi is best zelfkritisch en zegt zelf ook dat hij te vaak de bal verloor, en dat dit niet kan. Op eigen helft moet je altijd denken aan balbezit houden, op die plekken kan dat niet gebeuren. Ik mag van hem verwachten dat hij zich daarin ontwikkelt."

Meer uit Voetbal

Spanje boekt tegen Tsjechië derde zege in Nations League

OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.

2 uur geleden
Dallinga loopt kruisbandblessure op in oefenduel 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.

3 uur geleden
Fernandes roemt Ronaldo als symbool van het Portugese voetbal

PORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.

4 uur geleden
Engeland verslaat weerloos Kroatië met 7-0 in Nations League

RIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.

4 uur geleden
De Jong maakt rentree op trainingsveld bij Barcelona na blessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.

7 uur geleden
Persconferentie Ierland voor duel met Israël abrupt afgebroken

BAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.

7 uur geleden
Vele tegendoelpunten zijn steeds meer een thema bij Oranje

ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.

9 uur geleden