Leipzig-coach Rose houdt nog rekening met Bellingham bij Real
LEIPZIG (ANP/DPA/RTR) - Trainer Marco Rose van RB Leipzig gelooft pas dat Jude Bellingham dinsdag bij Real Madrid niet meespeelt als de Engelse voetballer er niet bij is. Dat zei de coach van de Duitse ploeg aan de vooravond van de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League die dinsdag (21.00 uur) wordt gespeeld.
Bellingham verstuikte zaterdag zijn enkel in de overwinning van Real op concurrent Girona. De club liet weten dat ze het herstel van de Engelse international in de gaten houden. Volgens Spaanse media is de voetballer drie weken uitgeschakeld.
Rose is er echter niet van overtuigd dat Bellingham zal ontbreken. "Ik wil niet geloven dat hij er niet bij is, totdat hij morgen niet in het stadion is. Ik ken Jude, hij zal er alles aan doen om te kunnen spelen in een Champions League-wedstrijd."
Juiste plek
De coach die een jaar met hem werkte bij Borussia Dortmund denkt dat Bellingham bij Real op de juiste plek zit. "Het verbaast me niet dat hij zo'n impact maakt, ik ben wel verrast dat hij zo vaak scoort." Bellingham maakte zestien competitietreffers en scoorde vier keer in de Champions League voor Real Madrid.
De coach kijkt naar de eigen kansen in het dubbele treffen tegen de recordwinnaar van de Champions League. "We weten hoe goed ze zijn. Maar wij zijn ook niet slecht en hebben goede voetballers in de ploeg. We zullen er alles aan doen." Rose heeft met Dani Olmo en Xavi Simons twee spelers in de ploeg die stammen uit de jeugdopleiding van Reals rivaal Barcelona. "Ik verwacht dat zij het verschil voor ons maken", zei hij.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
3 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
13 uur geleden