Leipzig-coach Rose houdt nog rekening met Bellingham bij Real
LEIPZIG (ANP/DPA/RTR) - Trainer Marco Rose van RB Leipzig gelooft pas dat Jude Bellingham dinsdag bij Real Madrid niet meespeelt als de Engelse voetballer er niet bij is. Dat zei de coach van de Duitse ploeg aan de vooravond van de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League die dinsdag (21.00 uur) wordt gespeeld.
Bellingham verstuikte zaterdag zijn enkel in de overwinning van Real op concurrent Girona. De club liet weten dat ze het herstel van de Engelse international in de gaten houden. Volgens Spaanse media is de voetballer drie weken uitgeschakeld.
Rose is er echter niet van overtuigd dat Bellingham zal ontbreken. "Ik wil niet geloven dat hij er niet bij is, totdat hij morgen niet in het stadion is. Ik ken Jude, hij zal er alles aan doen om te kunnen spelen in een Champions League-wedstrijd."
Juiste plek
De coach die een jaar met hem werkte bij Borussia Dortmund denkt dat Bellingham bij Real op de juiste plek zit. "Het verbaast me niet dat hij zo'n impact maakt, ik ben wel verrast dat hij zo vaak scoort." Bellingham maakte zestien competitietreffers en scoorde vier keer in de Champions League voor Real Madrid.
De coach kijkt naar de eigen kansen in het dubbele treffen tegen de recordwinnaar van de Champions League. "We weten hoe goed ze zijn. Maar wij zijn ook niet slecht en hebben goede voetballers in de ploeg. We zullen er alles aan doen." Rose heeft met Dani Olmo en Xavi Simons twee spelers in de ploeg die stammen uit de jeugdopleiding van Reals rivaal Barcelona. "Ik verwacht dat zij het verschil voor ons maken", zei hij.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden