Leipzig-coach Rose houdt nog rekening met Bellingham bij Real
LEIPZIG (ANP/DPA/RTR) - Trainer Marco Rose van RB Leipzig gelooft pas dat Jude Bellingham dinsdag bij Real Madrid niet meespeelt als de Engelse voetballer er niet bij is. Dat zei de coach van de Duitse ploeg aan de vooravond van de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League die dinsdag (21.00 uur) wordt gespeeld.
Bellingham verstuikte zaterdag zijn enkel in de overwinning van Real op concurrent Girona. De club liet weten dat ze het herstel van de Engelse international in de gaten houden. Volgens Spaanse media is de voetballer drie weken uitgeschakeld.
Rose is er echter niet van overtuigd dat Bellingham zal ontbreken. "Ik wil niet geloven dat hij er niet bij is, totdat hij morgen niet in het stadion is. Ik ken Jude, hij zal er alles aan doen om te kunnen spelen in een Champions League-wedstrijd."
Juiste plek
De coach die een jaar met hem werkte bij Borussia Dortmund denkt dat Bellingham bij Real op de juiste plek zit. "Het verbaast me niet dat hij zo'n impact maakt, ik ben wel verrast dat hij zo vaak scoort." Bellingham maakte zestien competitietreffers en scoorde vier keer in de Champions League voor Real Madrid.
De coach kijkt naar de eigen kansen in het dubbele treffen tegen de recordwinnaar van de Champions League. "We weten hoe goed ze zijn. Maar wij zijn ook niet slecht en hebben goede voetballers in de ploeg. We zullen er alles aan doen." Rose heeft met Dani Olmo en Xavi Simons twee spelers in de ploeg die stammen uit de jeugdopleiding van Reals rivaal Barcelona. "Ik verwacht dat zij het verschil voor ons maken", zei hij.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
9 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
18 uur geleden