Leipzig blijft aan kop in de Bundesliga
DORTMUND (ANP) - RB Leipzig blijft voorlopig lijstaanvoerder in de Bundesliga. De club knokte zich in de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund naar een gelijkspel: 3-3.
Borussia Dortmund leidde bij rust met 2-0, met dank aan doelpunten van Julian Weigl en Julian Brandt. Timo Werner bracht de bezoekers met twee doelpunten op gelijke hoogte. Jadon Sancho zette de thuisploeg op 3-2, waarna invaller Patrik Schick de eindstand bepaalde.
Borussia Mönchengladbach kan woensdag in punten gelijk komen met Leipzig. De club moet daarvoor van hekkensluiter Paderborn winnen. Borussia Dortmund houdt een achterstand van vier punten op Leipzig.
Trainer Alfred Schreuder won met TSG 1899 Hoffenheim de uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin: 0-2. Ihlas Bebou en Christoph Baumgartner scoorden na rust voor de bezoekers. Philipp Max hielp FC Augsburg met twee doelpunten aan een thuiszege op Fortuna Düsseldorf: 3-0.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
12 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
14 uur geleden