Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leidse mannen veroordeeld voor beschieten studentes met luchtbuks

Leidse mannen veroordeeld voor beschieten studentes met luchtbuks

LEIDEN (ANP) - Twee studenten van 21 en 22 jaar uit Leiden zijn door de politierechter veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur en een schadevergoeding van 1500 euro voor het beschieten van twee studentes met een luchtbuks op 8 mei 2021. Zeker een van de mannen was onder invloed van alcohol.

De twee vrouwen waren in de nacht van 8 mei gaan zwemmen in het Rapenburg. Toen ze uit het water waren geklommen ter hoogte van de Kaiserstraat en zich aan het omkleden waren, werden ze vanaf de overkant van het water op 20 meter afstand opeens beschoten door de twee mannen. Een vrouw werd in haar buik en haar bil geraakt en de ander raakte gewond aan haar nek. Volgens het Openbaar Ministerie vielen de verwondingen uiteindelijk mee, "maar dat was niet te danken aan de schutters".

De schutters meldden zich zelf bij de politie, bekenden dat ze hadden geschoten en boden hun excuses aan. De officier van justitie sprak van een "bizar feit waarvoor geen enkel excuus is".

Het OM had tweehonderd uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf geëist vanwege poging tot zware mishandeling, maar de politierechter veroordeelde de mannen voor mishandeling en gaf ze een lagere straf.

Meer uit Binnenland

Op dit moment geen plek voor 30 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.

57 minuten geleden
Stadskanaal laat asielzoekers Ter Apel niet buiten slapen

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat zegt burgemeester Klaas Sloots van de buurgemeente Stadskanaal woensdagavond.

57 minuten geleden
COA maakt voorwaarden voor voorrang opvang Ter Apel bekend

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.

1 uur geleden
Bas Eickhout stopt in EU-parlement, deels om 'ongepaste relaties'

STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.

3 uur geleden
Kabinet ontbiedt ambassadeur om behandeling opvarenden flotilla

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.

4 uur geleden
Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

5 uur geleden
Verdachte van explosie bij D66-kantoor blijft langer vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.

6 uur geleden