Leidse mannen veroordeeld voor beschieten studentes met luchtbuks
LEIDEN (ANP) - Twee studenten van 21 en 22 jaar uit Leiden zijn door de politierechter veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur en een schadevergoeding van 1500 euro voor het beschieten van twee studentes met een luchtbuks op 8 mei 2021. Zeker een van de mannen was onder invloed van alcohol.
De twee vrouwen waren in de nacht van 8 mei gaan zwemmen in het Rapenburg. Toen ze uit het water waren geklommen ter hoogte van de Kaiserstraat en zich aan het omkleden waren, werden ze vanaf de overkant van het water op 20 meter afstand opeens beschoten door de twee mannen. Een vrouw werd in haar buik en haar bil geraakt en de ander raakte gewond aan haar nek. Volgens het Openbaar Ministerie vielen de verwondingen uiteindelijk mee, "maar dat was niet te danken aan de schutters".
De schutters meldden zich zelf bij de politie, bekenden dat ze hadden geschoten en boden hun excuses aan. De officier van justitie sprak van een "bizar feit waarvoor geen enkel excuus is".
Het OM had tweehonderd uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf geëist vanwege poging tot zware mishandeling, maar de politierechter veroordeelde de mannen voor mishandeling en gaf ze een lagere straf.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
9 minuten geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.
4 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.
7 uur geleden