Leidse mannen veroordeeld voor beschieten studentes met luchtbuks
LEIDEN (ANP) - Twee studenten van 21 en 22 jaar uit Leiden zijn door de politierechter veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur en een schadevergoeding van 1500 euro voor het beschieten van twee studentes met een luchtbuks op 8 mei 2021. Zeker een van de mannen was onder invloed van alcohol.
De twee vrouwen waren in de nacht van 8 mei gaan zwemmen in het Rapenburg. Toen ze uit het water waren geklommen ter hoogte van de Kaiserstraat en zich aan het omkleden waren, werden ze vanaf de overkant van het water op 20 meter afstand opeens beschoten door de twee mannen. Een vrouw werd in haar buik en haar bil geraakt en de ander raakte gewond aan haar nek. Volgens het Openbaar Ministerie vielen de verwondingen uiteindelijk mee, "maar dat was niet te danken aan de schutters".
De schutters meldden zich zelf bij de politie, bekenden dat ze hadden geschoten en boden hun excuses aan. De officier van justitie sprak van een "bizar feit waarvoor geen enkel excuus is".
Het OM had tweehonderd uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf geƫist vanwege poging tot zware mishandeling, maar de politierechter veroordeelde de mannen voor mishandeling en gaf ze een lagere straf.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
16 uur geleden