Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leids bedrijf gaat Oxfordvaccin produceren

Leids bedrijf gaat Oxfordvaccin produceren

LEIDEN/LONDEN (ANP/RTR) - Het Leidse bedrijf Halix gaat het coronavaccin van AstraZeneca en de universiteit van Oxford produceren. De onderneming richt daarvoor extra productielijnen in. Hoeveel doses Halix kan maken en wat de financiële details van de deal zijn, wil het niet zeggen.

Halix is al langere tijd betrokken is bij de ontwikkeling van het vaccin. Daarmee wilden AstraZeneca en de universiteit van Oxford zorgen dat potentiële producenten klaar zouden zijn zodra het vaccin goedgekeurd wordt.

AstraZeneca en Oxford hebben nog werk aan de winkel om te bevestigen dat hun prik 90 procent effectief kan zijn. Het kan betekenen dat het middel later beschikbaar komt. Er zijn vraagtekens bij de onderzoeksresultaten. De effectiviteit lag op 62 procent bij proefpersonen die twee doses kregen, maar op 90 procent bij een kleinere groep die eerst een halve dosis kreeg en later een volledige.

AstraZeneca en Oxford leken aanvankelijk op kop te liggen bij de race om het eerste vaccin. Zij verloren de strijd van het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech, waarvan het vaccin sinds dinsdag wordt gebruikt bij de eerste inentingscampagne in het westen, in Groot-Brittannië. Deze prik zou een effectiviteit van 95 procent hebben. De Russen kwamen als allereersten met een middel op de markt, maar dat wordt in het Westen gewantrouwd.

Meer uit Buitenland

Onderzoek naar brand Hongkong binnen negen maanden afgerond

HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.

1 uur geleden
Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

4 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

4 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

4 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

11 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

13 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

14 uur geleden