Leids bedrijf gaat Oxfordvaccin produceren
LEIDEN/LONDEN (ANP/RTR) - Het Leidse bedrijf Halix gaat het coronavaccin van AstraZeneca en de universiteit van Oxford produceren. De onderneming richt daarvoor extra productielijnen in. Hoeveel doses Halix kan maken en wat de financiële details van de deal zijn, wil het niet zeggen.
Halix is al langere tijd betrokken is bij de ontwikkeling van het vaccin. Daarmee wilden AstraZeneca en de universiteit van Oxford zorgen dat potentiële producenten klaar zouden zijn zodra het vaccin goedgekeurd wordt.
AstraZeneca en Oxford hebben nog werk aan de winkel om te bevestigen dat hun prik 90 procent effectief kan zijn. Het kan betekenen dat het middel later beschikbaar komt. Er zijn vraagtekens bij de onderzoeksresultaten. De effectiviteit lag op 62 procent bij proefpersonen die twee doses kregen, maar op 90 procent bij een kleinere groep die eerst een halve dosis kreeg en later een volledige.
AstraZeneca en Oxford leken aanvankelijk op kop te liggen bij de race om het eerste vaccin. Zij verloren de strijd van het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech, waarvan het vaccin sinds dinsdag wordt gebruikt bij de eerste inentingscampagne in het westen, in Groot-Brittannië. Deze prik zou een effectiviteit van 95 procent hebben. De Russen kwamen als allereersten met een middel op de markt, maar dat wordt in het Westen gewantrouwd.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
9 uur geleden