Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leids bedrijf gaat Oxfordvaccin produceren

Leids bedrijf gaat Oxfordvaccin produceren

LEIDEN/LONDEN (ANP/RTR) - Het Leidse bedrijf Halix gaat het coronavaccin van AstraZeneca en de universiteit van Oxford produceren. De onderneming richt daarvoor extra productielijnen in. Hoeveel doses Halix kan maken en wat de financiële details van de deal zijn, wil het niet zeggen.

Halix is al langere tijd betrokken is bij de ontwikkeling van het vaccin. Daarmee wilden AstraZeneca en de universiteit van Oxford zorgen dat potentiële producenten klaar zouden zijn zodra het vaccin goedgekeurd wordt.

AstraZeneca en Oxford hebben nog werk aan de winkel om te bevestigen dat hun prik 90 procent effectief kan zijn. Het kan betekenen dat het middel later beschikbaar komt. Er zijn vraagtekens bij de onderzoeksresultaten. De effectiviteit lag op 62 procent bij proefpersonen die twee doses kregen, maar op 90 procent bij een kleinere groep die eerst een halve dosis kreeg en later een volledige.

AstraZeneca en Oxford leken aanvankelijk op kop te liggen bij de race om het eerste vaccin. Zij verloren de strijd van het Amerikaanse Pfizer en het Duitse BioNTech, waarvan het vaccin sinds dinsdag wordt gebruikt bij de eerste inentingscampagne in het westen, in Groot-Brittannië. Deze prik zou een effectiviteit van 95 procent hebben. De Russen kwamen als allereersten met een middel op de markt, maar dat wordt in het Westen gewantrouwd.

Meer uit Buitenland

Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

1 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

3 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

5 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

5 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

7 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

7 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

8 uur geleden