Leidinggevende Russisch gasbedrijf in VS gearresteerd na fraude
MOSKOU (ANP/RTR) - Een leidinggevende van het Russische gasbedrijf Novatek, Mark Getvaj, is in de Verenigde Staten gearresteerd vanwege fraude. De Amerikaan, die ook een Russisch paspoort heeft, zou een bedrag van 93 miljoen dollar (bijna 80 miljoen euro) op buitenlandse rekeningen verborgen hebben gehouden. Als hij veroordeeld wordt, riskeert Getvaj een jarenlange gevangenisstraf.
Tussen 2005 en 2016 zou Getvaj betrokken zijn geweest bij de belastingfraude waardoor de Amerikaanse schatkist een enorm bedrag is misgelopen. Geld werd gestald op twee verschillende Zwitserse bankrekeningen. De Amerikaan was jarenlang lid van de raad van bestuur van Novatek, een van de grootste gasbedrijven van Rusland. In 2010 werd hij benoemd tot plaatsvervangend hoofd van die raad.
Donderdag verschijnt Getvaj voor de rechter. Novatek weigerde commentaar te geven op zijn aanhouding.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden