Leiding gemeenteraad Rotterdam wist al jaar van vertrek Aboutaleb
ROTTERDAM (ANP) - De burgemeester van Rotterdam, Ahmed Aboutaleb, heeft de leiding van de gemeenteraad een jaar geleden laten weten dat hij zijn termijn niet zou afmaken. In de zomer heeft hij de knoop doorgehakt, en in augustus is de commissaris van de Koning in Zuid-Holland op de hoogte gebracht. Dat zei Aboutaleb donderdag in zijn nieuwjaarsrede voor de gemeenteraad.
Aboutaleb kondigde dinsdag aan dat hij in het najaar vertrekt als burgemeester, na ruim vijftien jaar. "In mijn jaargesprek van ruim een jaar geleden liet ik uw presidium weten mijn derde termijn niet af te maken", zei Aboutaleb. Door dit najaar te vertrekken, heeft de gemeenteraad volgens hem de tijd om ruim voor de komende verkiezingen een opvolger te kiezen. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in 2026. Aboutaleb begon in 2021 aan zijn derde termijn als burgemeester, die tot 2027 liep.
De burgemeester nam het in zijn toespraak op voor arbeidsmigranten uit Oost-Europa. "Bedrijven hebben profijt van deze mensen met een zwakke rechtsbescherming, maar steden als Rotterdam moeten de problemen opvangen", stelde hij. Aboutaleb gaf aan dat deze mensen een betere bescherming verdienen. Veel arbeidsmigranten hebben geen goed onderdak, ze slapen op straat. "Mensen zijn niet gemaakt om onder een brug te slapen", aldus Aboutaleb.
Aboutaleb zei ook dat Rotterdam de vorming van een nieuw kabinet goed in de gaten houdt. "De problemen waar we in de stad tegenaan lopen, zijn deels het gevolg van internationale ontwikkelingen, maar deels ook gerelateerd aan rijksbeleid. Zoals inkomenspolitiek, sociale zekerheid, woningbouw en zorg. Bovendien zijn ze aan elkaar gerelateerd. Armoede ondermijnt de gezondheid, armoede beïnvloedt je kansen in het onderwijs, op de arbeidsmarkt en op de woningmarkt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
2 dagen geleden