Leiding gemeenteraad Rotterdam wist al jaar van vertrek Aboutaleb
ROTTERDAM (ANP) - De burgemeester van Rotterdam, Ahmed Aboutaleb, heeft de leiding van de gemeenteraad een jaar geleden laten weten dat hij zijn termijn niet zou afmaken. In de zomer heeft hij de knoop doorgehakt, en in augustus is de commissaris van de Koning in Zuid-Holland op de hoogte gebracht. Dat zei Aboutaleb donderdag in zijn nieuwjaarsrede voor de gemeenteraad.
Aboutaleb kondigde dinsdag aan dat hij in het najaar vertrekt als burgemeester, na ruim vijftien jaar. "In mijn jaargesprek van ruim een jaar geleden liet ik uw presidium weten mijn derde termijn niet af te maken", zei Aboutaleb. Door dit najaar te vertrekken, heeft de gemeenteraad volgens hem de tijd om ruim voor de komende verkiezingen een opvolger te kiezen. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in 2026. Aboutaleb begon in 2021 aan zijn derde termijn als burgemeester, die tot 2027 liep.
De burgemeester nam het in zijn toespraak op voor arbeidsmigranten uit Oost-Europa. "Bedrijven hebben profijt van deze mensen met een zwakke rechtsbescherming, maar steden als Rotterdam moeten de problemen opvangen", stelde hij. Aboutaleb gaf aan dat deze mensen een betere bescherming verdienen. Veel arbeidsmigranten hebben geen goed onderdak, ze slapen op straat. "Mensen zijn niet gemaakt om onder een brug te slapen", aldus Aboutaleb.
Aboutaleb zei ook dat Rotterdam de vorming van een nieuw kabinet goed in de gaten houdt. "De problemen waar we in de stad tegenaan lopen, zijn deels het gevolg van internationale ontwikkelingen, maar deels ook gerelateerd aan rijksbeleid. Zoals inkomenspolitiek, sociale zekerheid, woningbouw en zorg. Bovendien zijn ze aan elkaar gerelateerd. Armoede ondermijnt de gezondheid, armoede beïnvloedt je kansen in het onderwijs, op de arbeidsmarkt en op de woningmarkt."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk denkt na over hoe geld in de toekomst eerlijker kan worden verdeeld over sportclubs. Dat zei ze tijdens een debat nadat Kamerleden haar vroegen naar de subsidieregeling voor amateursportverenigingen. Onlangs zorgde het grote aantal aanvragen van die zogenoemde BOSA-regeling voor een storing, waardoor niet meer viel te achterhalen welke aanvragen als eerste werden gedaan en tot onvrede van de verenigingen over de aanvragen werd geloot.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) neemt de wensen van de Eerste Kamer over het stelsel van vermogensbelasting in box 3 mee "als huiswerk voor de zomer". Het kabinet werkt de komende maanden aan een aanpassing van het wetsvoorstel dat dinsdag door de Eerste Kamer werd besproken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft ingestemd met de begroting van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking van D66-minister Sjoerd Sjoerdsma. Hij moest een deal sluiten met PRO om het budget door de senaat te krijgen. Uiteindelijk stemden 39 senatoren voor en 33 tegen de begroting.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenEDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.
4 dagen geleden