Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiderschap verwacht van handbalster Dulfer in Nederlands team

Leiderschap verwacht van handbalster Dulfer in Nederlands team

ARNHEM (ANP) - International Kelly Dulfer wil niet met spijt achterom kijken als ze stopt met handballen. Om die reden stapt het Schiedamse familiemens uit haar vertrouwde omgeving en kiest ze voor een avontuur bij Györ, de beste handbalclub in Hongarije.

"Het is de club waar je als klein meisje van denkt, daar wil ik naartoe. Spelen in volle zalen, met fanatieke fans en permanente druk. Het voelt als het juiste moment om deze stap te maken in mijn carrière. Ik ben 29 jaar, op mijn top en superfit. Ik wil de jaren die ik nog heb alles eruit halen."

Het duurt nog even voordat het zover is, spelen bij de club die elk jaar de Champions League wil winnen. Haar meerjarige contract gaat pas in de zomer van 2024 in. Tot die tijd blijft ze in dienst van haar huidige Duitse club Bietigheim. "Ik vind het wel lekker zo. Normaal moet je in de winter gaan dubben over wat je het seizoen erna wilt, nu hoeft dat niet en kan ik makkelijker de focus houden op de doelen voor dit seizoen van Bietigheim."

'Pushen'

Dulfer is de pijler in de dekking bij het Nederlands team, maar inmiddels ook in de opbouw steeds belangrijker. Ze was de jongste van de succesgeneratie die tussen 2015 en 2019 onder meer goud, zilver en brons won op het WK. Bondscoach Per Johansson ziet in haar nu een van de leiders van de huidige lichting die na een aantal magere jaren weer medailles moet gaan oogsten op de kampioenschappen.

"Leiderschap zit niet in mijn aard, maar het wordt nu wel van mij verwacht. Ik speel graag onder druk, als er iets op het spel staat. De druk dat alles op mijn schouders ligt, vind ik minder prettig. De bondscoach maakte mij op het EK vorig jaar aanvoerder en dat gaf me veel stress. Maar ik kan het wel, ik heb geleerd mezelf te pushen om die rol op me te nemen."

'Geen irritaties'

Dulfer leeft vooral toe naar het WK, eind van dit jaar in de gastlanden Noorwegen, Denemarken en Zweden. De kwalificatiewedstrijden voor het EK in 2024 tegen Portugal en Finland van deze week worden niet als heel lastig gezien. "De focus is nu al bij het WK. Na het EK van vorig jaar (waar de ploeg als zesde eindigde) zijn we begonnen met groepsgesprekken. We zijn met elkaar gaan zoeken naar wat me moeten doen als we een dip hebben in een wedstrijd. Het is vooral een proces van elkaar beter leren kennen, in en buiten het veld. Het teamgevoel moet zo zijn dat er geen irritaties komen in een moeilijke situatie, maar dat we elkaar juist dan helpen."

De handbalsters spelen donderdag om 19.30 uur in Almere tegen Portugal. De uitwedstrijd in Karis tegen Finland is zaterdag om 15.00 uur.

Meer uit Sport

Franse presentatrice van tv om kritiek op Belgische WK-speler

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.

5 uur geleden
IOC keurt Thialf goed als schaatslocatie voor Winterspelen 2030

LAUSANNE (ANP) - Het uitvoerend comité van het IOC heeft ijsstadion Thialf in Heerenveen goedgekeurd als schaatslocatie voor de Olympische Winterspelen van 2030, die plaatsvinden in de Franse Alpen. Dat heeft de olympische organisatie maandag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Onzekerheid over sportevenementen door aanhoudende hitte

WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.

18 uur geleden
Snelwandelkampioen Schwazer opnieuw positief getest op doping

BONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.

18 uur geleden
Extra maatregelen bij TT Assen vanwege warmte

ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.

20 uur geleden
Golfer Clark wint US Open voor de tweede keer na spannend slot

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.

23 uur geleden
Serena Williams maakt op Wimbledon ook rentree in enkelspel

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.

1 dag geleden