
Leiderschap verwacht van handbalster Dulfer in Nederlands team
ARNHEM (ANP) - International Kelly Dulfer wil niet met spijt achterom kijken als ze stopt met handballen. Om die reden stapt het Schiedamse familiemens uit haar vertrouwde omgeving en kiest ze voor een avontuur bij Györ, de beste handbalclub in Hongarije.
"Het is de club waar je als klein meisje van denkt, daar wil ik naartoe. Spelen in volle zalen, met fanatieke fans en permanente druk. Het voelt als het juiste moment om deze stap te maken in mijn carrière. Ik ben 29 jaar, op mijn top en superfit. Ik wil de jaren die ik nog heb alles eruit halen."
Het duurt nog even voordat het zover is, spelen bij de club die elk jaar de Champions League wil winnen. Haar meerjarige contract gaat pas in de zomer van 2024 in. Tot die tijd blijft ze in dienst van haar huidige Duitse club Bietigheim. "Ik vind het wel lekker zo. Normaal moet je in de winter gaan dubben over wat je het seizoen erna wilt, nu hoeft dat niet en kan ik makkelijker de focus houden op de doelen voor dit seizoen van Bietigheim."
'Pushen'
Dulfer is de pijler in de dekking bij het Nederlands team, maar inmiddels ook in de opbouw steeds belangrijker. Ze was de jongste van de succesgeneratie die tussen 2015 en 2019 onder meer goud, zilver en brons won op het WK. Bondscoach Per Johansson ziet in haar nu een van de leiders van de huidige lichting die na een aantal magere jaren weer medailles moet gaan oogsten op de kampioenschappen.
"Leiderschap zit niet in mijn aard, maar het wordt nu wel van mij verwacht. Ik speel graag onder druk, als er iets op het spel staat. De druk dat alles op mijn schouders ligt, vind ik minder prettig. De bondscoach maakte mij op het EK vorig jaar aanvoerder en dat gaf me veel stress. Maar ik kan het wel, ik heb geleerd mezelf te pushen om die rol op me te nemen."
'Geen irritaties'
Dulfer leeft vooral toe naar het WK, eind van dit jaar in de gastlanden Noorwegen, Denemarken en Zweden. De kwalificatiewedstrijden voor het EK in 2024 tegen Portugal en Finland van deze week worden niet als heel lastig gezien. "De focus is nu al bij het WK. Na het EK van vorig jaar (waar de ploeg als zesde eindigde) zijn we begonnen met groepsgesprekken. We zijn met elkaar gaan zoeken naar wat me moeten doen als we een dip hebben in een wedstrijd. Het is vooral een proces van elkaar beter leren kennen, in en buiten het veld. Het teamgevoel moet zo zijn dat er geen irritaties komen in een moeilijke situatie, maar dat we elkaar juist dan helpen."
De handbalsters spelen donderdag om 19.30 uur in Almere tegen Portugal. De uitwedstrijd in Karis tegen Finland is zaterdag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
1 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
16 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.
17 uur geledenIITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
17 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
17 uur geleden