Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders Servië en Kosovo naar Brussel voor crisisoverleg

Leiders Servië en Kosovo naar Brussel voor crisisoverleg

BRUSSEL (ANP) - De leiders van Servië en Kosovo hebben ingestemd naar Brussel te komen voor crisisoverleg. De Servische president Aleksandar Vučić en de Kosovaarse premier Albin Kurti zullen maandag praten met EU-buitenlandchef Josep Borrell, maakt de Spanjaard bekend. Doel is "een uitweg te vinden uit de huidige crisis en verdere escalatie en spanningen te voorkomen."

Brussel hoopt te kunnen bemiddelen tussen de twee landen, die elkaar regelmatig dwarszitten. De spanningen zijn de afgelopen weken weer hoog opgelopen, onder meer omdat Kosovo eist dat Servische auto's voortaan met een Kosovaars nummerbord op hun auto rijden in Kosovo. Servië verzet zich daartegen en de Servische minderheid in Kosovo roert zich met onder meer grensblokkades. Kosovo verklaarde zich in 2008 eenzijdig onafhankelijk van Servië, wat door de regering in Belgrado niet wordt erkend.

Volgens Borrell spreekt hij vanaf 08.00 uur eerst apart met beide leiders, voor hij ze ook samen rond de tafel zet. Een eerdere bemiddelingspoging in Brussel over de nummerplaten mislukte. Servië en Kosovo willen beide tot de Europese Unie toetreden.

Meer uit Buitenland

Paus Leo aangekomen in Ankara tijdens eerste buitenlandse reis

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo is aangekomen in Turkije als onderdeel van zijn eerste buitenlandse reis. Hij is in Ankara en reist later nog door naar Istanbul en Libanon.

25 minuten geleden
Ex-premier Bangladesh veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Ex-premier van Bangladesh Sheikh Hasina is veroordeeld tot 21 jaar cel voor corruptie. Ze kreeg eerder deze maand de doodstraf opgelegd voor misdaden tegen de menselijkheid, maar zit nog in India en negeert bevelen om terug te keren naar Bangladesh.

1 uur geleden
China waarschuwt Japan: pijnlijke gevolgen bij escalatie Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt dat Japan een "pijnlijke prijs" moet betalen als het een grens overschrijdt wat Taiwan betreft. De landen hebben hun grootste diplomatieke conflict in jaren, sinds de Japanse premier Sanae Takaichi suggereerde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan kan uitlokken.

1 uur geleden
Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

4 uur geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

4 uur geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

6 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

7 uur geleden