Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders Servië en Kosovo naar Brussel voor crisisoverleg

Leiders Servië en Kosovo naar Brussel voor crisisoverleg

BRUSSEL (ANP) - De leiders van Servië en Kosovo hebben ingestemd naar Brussel te komen voor crisisoverleg. De Servische president Aleksandar Vučić en de Kosovaarse premier Albin Kurti zullen maandag praten met EU-buitenlandchef Josep Borrell, maakt de Spanjaard bekend. Doel is "een uitweg te vinden uit de huidige crisis en verdere escalatie en spanningen te voorkomen."

Brussel hoopt te kunnen bemiddelen tussen de twee landen, die elkaar regelmatig dwarszitten. De spanningen zijn de afgelopen weken weer hoog opgelopen, onder meer omdat Kosovo eist dat Servische auto's voortaan met een Kosovaars nummerbord op hun auto rijden in Kosovo. Servië verzet zich daartegen en de Servische minderheid in Kosovo roert zich met onder meer grensblokkades. Kosovo verklaarde zich in 2008 eenzijdig onafhankelijk van Servië, wat door de regering in Belgrado niet wordt erkend.

Volgens Borrell spreekt hij vanaf 08.00 uur eerst apart met beide leiders, voor hij ze ook samen rond de tafel zet. Een eerdere bemiddelingspoging in Brussel over de nummerplaten mislukte. Servië en Kosovo willen beide tot de Europese Unie toetreden.

Meer uit Buitenland

Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

54 minuten geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

2 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

2 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

3 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

5 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

5 uur geleden