Leiders PVV, VVD en BBB praten vrijdag door, Omtzigt blijft welkom
DEN HAAG (ANP) - PVV, VVD en BBB gaan vrijdagochtend opnieuw verder praten. Dat zeiden de drie partijleiders donderdag na een kort overleg met informateur Ronald Plasterk. Ook NSC-leider Pieter Omtzigt wordt opnieuw uitgenodigd. Hij liet het overleg donderdag wederom aan zich voorbijgaan, omdat hij sinds dinsdag niet meer verder wil met de gesprekken.
Omtzigt heeft een brief geschreven aan Plasterk waarin hij het besluit van NSC zou uitleggen. Geen van de betrokkenen gaat vooralsnog in op de brief. BBB-leider Caroline van der Plas geeft alleen aan dat ze gehoord heeft wat erin staat.
Het was een kort gesprek omdat VVD-leider Dilan Yeşilgöz als justitieminister donderdagmiddag haar begroting moet verdedigen. Er is evenwel nog "een hoop te bespreken", aldus de voorvrouw van de liberalen, ook zonder Pieter Omtzigt.
Uitnodigingen aan Omtzigt
Ze noemt het "wel zo netjes" om hem te blijven uitnodigen voor gesprekken met de informateur, ongeacht zijn eigen uitspraken dat die gesprekken voor zijn NSC zijn afgelopen, PVV-leider Wilders vindt een uitnodiging aan de NSC-leider "logisch". Yeşilgöz: "Het is aan hem om te komen of niet. Maar hij heeft niet gezegd, ik stap er helemaal uit, ik wil er niks mee te maken hebben."
"Ik had hem er liever bij gehad", zei Wilders over Omtzigt. "Kijk, het zou heel raar zijn als de informateur hem, nu wij verder spreken, in één keer niet zou uitnodigen."
Van der Plas
"Het is zoals het is", zegt Van der Plas alleen maar over de situatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
2 dagen geleden