Leiders PVV, VVD en BBB praten vrijdag door, Omtzigt blijft welkom
DEN HAAG (ANP) - PVV, VVD en BBB gaan vrijdagochtend opnieuw verder praten. Dat zeiden de drie partijleiders donderdag na een kort overleg met informateur Ronald Plasterk. Ook NSC-leider Pieter Omtzigt wordt opnieuw uitgenodigd. Hij liet het overleg donderdag wederom aan zich voorbijgaan, omdat hij sinds dinsdag niet meer verder wil met de gesprekken.
Omtzigt heeft een brief geschreven aan Plasterk waarin hij het besluit van NSC zou uitleggen. Geen van de betrokkenen gaat vooralsnog in op de brief. BBB-leider Caroline van der Plas geeft alleen aan dat ze gehoord heeft wat erin staat.
Het was een kort gesprek omdat VVD-leider Dilan Yeşilgöz als justitieminister donderdagmiddag haar begroting moet verdedigen. Er is evenwel nog "een hoop te bespreken", aldus de voorvrouw van de liberalen, ook zonder Pieter Omtzigt.
Uitnodigingen aan Omtzigt
Ze noemt het "wel zo netjes" om hem te blijven uitnodigen voor gesprekken met de informateur, ongeacht zijn eigen uitspraken dat die gesprekken voor zijn NSC zijn afgelopen, PVV-leider Wilders vindt een uitnodiging aan de NSC-leider "logisch". Yeşilgöz: "Het is aan hem om te komen of niet. Maar hij heeft niet gezegd, ik stap er helemaal uit, ik wil er niks mee te maken hebben."
"Ik had hem er liever bij gehad", zei Wilders over Omtzigt. "Kijk, het zou heel raar zijn als de informateur hem, nu wij verder spreken, in één keer niet zou uitnodigen."
Van der Plas
"Het is zoals het is", zegt Van der Plas alleen maar over de situatie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
12 uur geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
20 uur geleden