Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders praten op klimaattop Glasgow verder over opwarming aarde

Leiders praten op klimaattop Glasgow verder over opwarming aarde

GLASGOW (ANP) - Wereldleiders zetten op de klimaattop in Glasgow hun gesprekken over klimaatverandering voort. Op de tweede en laatste dag van de bijeenkomst van regeringsleiders houden diverse premiers en presidenten toespraken. Op maandag deden onder meer demissionair premier Mark Rutte en de Amerikaanse president Joe Biden dat al.

Rutte benadrukte vooral dat het wat hem betreft tijd is om alle plannen daadwerkelijk uit te voeren. Ook Nederland heeft "te lang gepraat over de plannen en te weinig gedaan", erkende hij. "Het is nog niet goed genoeg, maar het gat wordt kleiner, we zijn het aan het dichten", zei hij.

Onder de leiders die dinsdag spreken zijn de Surinaamse president Chan Santokhi, de Argentijnse president Alberto Fernández en de Deense premier Mette Frederiksen. Verder maken onder anderen de regeringsleiders van Nigeria, Angola, Colombia en Costa Rica hun opwachting.

Als de politieke leiders na dinsdag vertrokken zijn, gaat de conferentie door. Op de zogenoemde COP26 zijn dagelijks duizenden diplomaten, vertegenwoordigers van non-profitorganisaties, journalisten en andere belanghebbenden aan het werk. Ook komen talloze ministers en andere politici nog naar Glasgow.

Namens het Nederlandse kabinet worden onder meer minister Tom de Bruijn (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) en de staatssecretarissen Dilan Yeşilgöz-Zegerius (Klimaat en Energie) en Steven van Weyenberg (Infrastructuur en Waterstof) in de tweede week verwacht. De top duurt tot en met volgende week vrijdag.

Meer uit Buitenland

Langere dienstplicht start in Denemarken, ook voor vrouwen

KOPENHAGEN (ANP) - De nieuwe dienstplicht in Denemarken is ingegaan. Ongeveer 1600 militaire rekruten zijn maandag begonnen aan de verlengde dienstperiode. Deze duurt elf maanden, in plaats van de eerdere standaard vier maanden. De dienstplicht is ook uitgebreid naar vrouwen.

4 uur geleden
Russische oppositiepoliticus Nadezjdin ontvlucht Rusland

PARIJS (ANP) - De Russische oppositiepoliticus Boris Nadezjdin is Rusland ontvlucht. In een video op sociale media is hij te zien voor de Eiffeltoren, waar hij zegt blij te zijn dat hij in leven is en vrij is, "zij het niet in Rusland". Onduidelijk is hoe en wanneer hij het land heeft verlaten, schrijft The Moscow Times.

5 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij aanval op Russische badplaats

ARCHIPO-OSIPOVKA (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op een Russische badplaats aan de Zwarte Zee zijn zeker zes doden gevallen. Dat meldt de regiogouverneur. Eerder was nog sprake van drie doden. Onder de overledenen zijn drie kinderen. Zeker veertig anderen raakten gewond.

6 uur geleden
Roemenië blaast rotsen op om loop Donau te veranderen

BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Het Roemeense leger heeft rotsen opgeblazen om zo de loop van de Donau te veranderen. De waterstand is door droogte zo laag dat twee kerncentrales langs de rivier niet genoeg koelwater krijgen.

6 uur geleden
Von der Leyen bedankt Sánchez voor aanpak migrantencrisis Ceuta

BRUSSEL (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft premier Pedro Sánchez bedankt voor de manier waarop Spanje de migrantencrisis in Ceuta heeft aangepakt. Ze spreekt in een brief, die in handen is van El País, van "solidariteit", nadat Sánchez afgelopen weekend expliciet had geklaagd over een gebrek daaraan.

7 uur geleden
Britse waakhond onderzoekt belangen van rechterhand Farage

LONDEN (ANP) - De Britse parlementaire waakhond heeft een onderzoek geopend naar Richard Tice, de rechterhand van de rechts-radicale politicus Nigel Farage. Tice, de plaatsvervangend leider van Reform UK, heeft mogelijk nagelaten zijn belangen te melden.

8 uur geleden
Oekraïense oud-minister Oemerov wordt inlichtingenbaas

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister van Defensie Rustem Oemerov gaat leidinggeven aan de buitenlandse veiligheidsdienst. Dat melden Oekraïense media op gezag van president Volodymyr Zelensky. Oemerov is nu nog raadssecretaris van de Nationale Defensie- en Veiligheidsraad. Hij zal worden opgevolgd door minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko, meldt de Kyiv Independent.

8 uur geleden