Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders Europese grootmachten en Zelensky bellen met Trump

Leiders Europese grootmachten en Zelensky bellen met Trump

TIRANA (ANP/RTR) - Na het vredesoverleg vrijdag tussen Oekraïne en Rusland hebben de leiders van Oekraïne, Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Polen telefonisch contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dat meegedeeld op X.

Zelensky schrijft dat als de Russen niet instemmen met een volledig en onvoorwaardelijk staakt-het-vuren er strenge sancties moeten volgen. Een woordvoerder van de president laat weten dat details over het gesprek volgen.

Aan het telefoongesprek namen verder de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk deel. Die zijn in Albanië voor een top van Europese leiders. Zij gaven al meteen aan de Russische opstelling bij het vredesoverleg onacceptabel te vinden.

Geen bestand

Vlak daarvoor waren de besprekingen in Istanbul afgerond tussen een Oekraïense en Russische delegatie. Een bestand is niet bereikt.

Starmer zei in een gezamenlijke verklaring dat de Russen zich niet voor het eerst onmogelijk opstellen. De Britse premier voegde toe dat ze hun reacties nauw op elkaar zullen afstemmen na de gesprekken met Zelensky en Trump.

Tusk schrijft op X dat de Russen de onderhandelingen feitelijk afbraken en een staakt-het-vuren weigerden. "Het is tijd om de druk op te voeren."

Meer uit Buitenland

Grote Russische droneaanval op Kyiv

Kyiv (ANP) - Kort nadat de Russische president Vladimir Poetin met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne had gebeld, heeft Rusland een grote droneaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv.

9 minuten geleden
3500 jaar oude stad ontdekt in Peru

BARRANCA (ANP) - Archeologen hebben in Peru een 3500 jaar oude stad ontdekt die waarschijnlijk functioneerde als handelscentrum. De stad verbond culturen aan de Pacifische kust met de Andes en het Amazonegebied.

10 minuten geleden
Hof: VS mogen migranten in Djibouti naar Zuid-Soedan uitzetten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van president Donald Trump groen licht gegeven om een groep migranten die wordt vastgehouden op een Amerikaanse militaire basis in Djibouti naar Zuid-Soedan te deporteren.

13 minuten geleden
Hamas wil garanties voor bestand, weer tientallen doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.

6 uur geleden
Rusland erkent als eerste land Taliban-regering van Afghanistan

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.

7 uur geleden
Huis VS neemt definitieve versie uitgavenwet Trump aan

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.

7 uur geleden
Media: EBU beslist in winter over songfestivaldeelname Israël

LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.

8 uur geleden