Leiders Congo en Rwanda bij top over conflict, zegt Kenia
NAIROBI (ANP/AFP) - De leiders van de Democratische Republiek Congo en Rwanda zullen woensdag een crisisbijeenkomst bijwonen over het conflict in het oosten van Congo waar een door Rwanda gesteunde rebellengroep bezig is aan een opmars. De Keniaanse president William Ruto heeft dat meegedeeld.
Kenia is voorzitter van de Oost-Afrikaanse Gemeenschap (OAG) van acht Afrikaanse landen. Ruto kondigde eerder de top al aan, maar noemde nog geen datum. Het is nog niet bekend waar de bijeenkomst zal zijn, maar president Paul Kagame van Rwanda en president Félix Tshisekedi van Congo zouden hun deelname hebben bevestigd.
Rebellen van M23 hebben hun greep op de omgeving van Goma de afgelopen maand verstevigd en zouden nu ook het centrum hebben bereikt van de grootste stad in het oosten van Congo. M23 zegt etnische Tutsi's te willen beschermen en krijgt steun van buurland Rwanda. VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
3 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
6 uur geleden