Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders Congo en Rwanda bij top over conflict, zegt Kenia

Leiders Congo en Rwanda bij top over conflict, zegt Kenia

NAIROBI (ANP/AFP) - De leiders van de Democratische Republiek Congo en Rwanda zullen woensdag een crisisbijeenkomst bijwonen over het conflict in het oosten van Congo waar een door Rwanda gesteunde rebellengroep bezig is aan een opmars. De Keniaanse president William Ruto heeft dat meegedeeld.

Kenia is voorzitter van de Oost-Afrikaanse Gemeenschap (OAG) van acht Afrikaanse landen. Ruto kondigde eerder de top al aan, maar noemde nog geen datum. Het is nog niet bekend waar de bijeenkomst zal zijn, maar president Paul Kagame van Rwanda en president Félix Tshisekedi van Congo zouden hun deelname hebben bevestigd.

Rebellen van M23 hebben hun greep op de omgeving van Goma de afgelopen maand verstevigd en zouden nu ook het centrum hebben bereikt van de grootste stad in het oosten van Congo. M23 zegt etnische Tutsi's te willen beschermen en krijgt steun van buurland Rwanda. VN-chef António Guterres riep zondag de Rwandese strijdkrachten op zich terug te trekken uit Congo en geen steun meer te verlenen aan M23-strijders.

Meer uit Buitenland

Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

31 minuten geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

47 minuten geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

1 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

1 uur geleden
VN-rapporteur waarschuwt voor groeiende mensenrechtencrisis Iran

GENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.

2 uur geleden
Nog geen oplossing voor veto Hongarije tegen EU-lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Nog steeds is er geen oplossing in zicht voor het opheffen van de blokkade van Hongarije voor de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. EU-buitenlandchef Kaja Kallas hoopt dat de EU-leiders de Hongaarse premier Viktor Orbán kunnen bewegen zich aan de gemaakte afspraak te houden, zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iraanse steden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nieuwe "grootschalige" aanvallen uit te voeren op verschillende steden in Iran. Doelwitten zijn Teheran, Shiraz en Tabriz. In meerdere steden zijn explosies gehoord.

2 uur geleden