Leiders communistische partij China bijeen over extra termijn Xi
BEIJING (ANP/DPA) - Leiders van de Chinese communistische partij zijn bijeengekomen om "een historische resolutie" aan te nemen om president Xi Jinping langer aan de macht te houden. Ze praten vier dagen lang in hun centrale comité over de resolutie waarmee de 68-jarige Xi, die in 2013 president werd, aan een derde ambtstermijn geholpen kan worden.
De partij heeft dit jaar zijn honderdste verjaardag gevierd en het centrale comité heeft slechts twee keer zo'n resolutie aangenomen, in 1945 en in 1981. De staatsmedia loven Xi ondertussen als "een man van vastberadenheid en actie, die met diepe gedachten en gevoelens" te werk gaat. "Hij durft te hervormen en ziet vooruit, terwijl hij onvermoeibaar hard werkt." Het partijcongres moet in oktober volgend jaar het besluit voor een derde ambtstermijn nemen. Xi wordt dan de eerste president die een derde termijn krijgt sinds het einde van het schrikbewind van dictator Mao Zedong (1893-1976) die van 1949 tot 1976 over de door hem gestichte volksrepubliek heerste.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in de Verenigde Staten aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. De Amerikaanse president Donald Trump verwelkomde hem persoonlijk op de militaire vliegbasis Joint Base Andrews bij Washington.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken hun bestand in de handelsoorlog met twee maanden te verlengen tot 10 januari. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag tegen Fox News. Beide landen praten verder over een bredere handelsovereenkomst.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
13 uur geleden