Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders China en Australië halen banden aan

Leiders China en Australië halen banden aan

DENPASAR (ANP/RTR) - China en Australië proberen na jaren van vijandigheid de banden aan te halen. De Chinese president Xi Jinping en de Australische regeringsleider Anthony Albanese spraken elkaar in de marge van de G20-top in Indonesië.

Het was de eerste keer dat de Xi en Albanese, sinds mei premier, elkaar ontmoetten. De leiders van de China en Australië spraken elkaar voor het laatst kort in 2019, ook bij een G20-top, maar het laatste topoverleg tussen de twee landen was inmiddels langer dan vijf jaar geleden.

Xi riep tijdens het ruim halfuur durende overleg op tot het "verbeteren en ontwikkelen" van de verzuurde betrekkingen met Australië. Het overleg op Bali was volgens Albanese "een belangrijke stap in de richting van de stabilisatie van de relatie tussen Australië en China". Hij benadrukte dat er nog wel "veel stappen" gezet moeten worden. De leiders spraken elkaar over onder meer handel, mensenrechten en consulaire zaken, meldt de Australische premier.

De verhoudingen tussen beide landen zijn al langere tijd gespannen. China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Beijing heeft de afgelopen jaren ook meerdere Australiërs opgepakt en Australië economische sancties opgelegd. China is de belangrijkste handelspartner van Australië.

Meer uit Buitenland

Doden bij brand in nachtclub in Indiase stad Arpora

ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.

15 minuten geleden
Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

3 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

6 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

7 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

9 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

12 uur geleden