Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leiders China en Australië halen banden aan

Leiders China en Australië halen banden aan

DENPASAR (ANP/RTR) - China en Australië proberen na jaren van vijandigheid de banden aan te halen. De Chinese president Xi Jinping en de Australische regeringsleider Anthony Albanese spraken elkaar in de marge van de G20-top in Indonesië.

Het was de eerste keer dat de Xi en Albanese, sinds mei premier, elkaar ontmoetten. De leiders van de China en Australië spraken elkaar voor het laatst kort in 2019, ook bij een G20-top, maar het laatste topoverleg tussen de twee landen was inmiddels langer dan vijf jaar geleden.

Xi riep tijdens het ruim halfuur durende overleg op tot het "verbeteren en ontwikkelen" van de verzuurde betrekkingen met Australië. Het overleg op Bali was volgens Albanese "een belangrijke stap in de richting van de stabilisatie van de relatie tussen Australië en China". Hij benadrukte dat er nog wel "veel stappen" gezet moeten worden. De leiders spraken elkaar over onder meer handel, mensenrechten en consulaire zaken, meldt de Australische premier.

De verhoudingen tussen beide landen zijn al langere tijd gespannen. China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Beijing heeft de afgelopen jaren ook meerdere Australiërs opgepakt en Australië economische sancties opgelegd. China is de belangrijkste handelspartner van Australië.

Meer uit Buitenland

Turkije: NAVO-systemen hebben derde raket uit Iran neergehaald

ANKARA (ANP) - De NAVO-luchtverdediging heeft voor de derde keer een raket onderschept die vanuit Iran onderweg was naar Turkije, meldt het Turkse ministerie van Defensie op X. De ballistische raket is neergehaald in het oostelijke Middellandse Zeegebied.

12 minuten geleden
Zeker vier bemanningsleden van tankvliegtuig VS omgekomen in Irak

WASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.

23 minuten geleden
Iran haalt lichamen terug uit Sri Lanka na zinken Iraans schip

COLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.

47 minuten geleden
Iraniërs ondanks oorlog de straat op voor Dag van Jeruzalem

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.

1 uur geleden
Tusk: Polen gaat toch gebruikmaken van EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.

1 uur geleden
Israël bombardeert brug in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.

1 uur geleden
Bijna 3000 mensen in Israël naar ziekenhuis sinds oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.

1 uur geleden