Leiders China en Australië halen banden aan
DENPASAR (ANP/RTR) - China en Australië proberen na jaren van vijandigheid de banden aan te halen. De Chinese president Xi Jinping en de Australische regeringsleider Anthony Albanese spraken elkaar in de marge van de G20-top in Indonesië.
Het was de eerste keer dat de Xi en Albanese, sinds mei premier, elkaar ontmoetten. De leiders van de China en Australië spraken elkaar voor het laatst kort in 2019, ook bij een G20-top, maar het laatste topoverleg tussen de twee landen was inmiddels langer dan vijf jaar geleden.
Xi riep tijdens het ruim halfuur durende overleg op tot het "verbeteren en ontwikkelen" van de verzuurde betrekkingen met Australië. Het overleg op Bali was volgens Albanese "een belangrijke stap in de richting van de stabilisatie van de relatie tussen Australië en China". Hij benadrukte dat er nog wel "veel stappen" gezet moeten worden. De leiders spraken elkaar over onder meer handel, mensenrechten en consulaire zaken, meldt de Australische premier.
De verhoudingen tussen beide landen zijn al langere tijd gespannen. China was woedend toen Australië in 2017 met wetgeving tegen Chinese invloeden kwam en opriep tot een onafhankelijk onderzoek naar de oorsprong van het coronavirus. Beijing heeft de afgelopen jaren ook meerdere Australiërs opgepakt en Australië economische sancties opgelegd. China is de belangrijkste handelspartner van Australië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
5 uur geleden