Leider Zuid-Koreaanse regeringspartij opgenomen na aanval
SEOUL (ANP/RTR) - Partijleider Song Young-gil van de regeringspartij in Zuid-Korea is maandag in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij was aangevallen tijdens een campagnebijeenkomst in hoofdstad Seoul. Een man viel hem aan met een voorwerp, meldt persbureau Yonhap. Vermoedelijk ging het om een hamer. Song voert campagne voor presidentskandidaat Lee Jae-myung.
Op videobeelden die op YouTube zijn geplaatst is te zien hoe Song van achteren meerdere keren door een man in een gewaad op zijn hoofd wordt geslagen met een voorwerp dat op een kleine hamer lijkt. Persbureau Reuters kon de beelden niet verifiëren.
Vertegenwoordigers van de regeringspartij melden dat de toestand van Song stabiel is en dat de politie de dader heeft aangehouden.
Op 9 maart zijn er presidentsverkiezingen in Zuid-Korea.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
4 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
6 uur geleden