Leider Wagner: defensietop misleidt Russen over verloop oorlog
MOSKOU (ANP/AFP) - Het hoofd van huurlingenleger Wagner verwijt het Russische ministerie van Defensie te liegen over het verloop van de strijd in Oekraïne. Jevgeni Prigozjin klaagde in een audioboodschap dat de Oekraïners veel succesvoller zijn dan de Russen te horen krijgen. "Ze misleiden het Russische volk."
Prigozjin vecht met zijn eigen troepen tegen Oekraïne en ligt al langer op ramkoers met het ministerie van Defensie, dat hem onvoldoende steun zou geven. Hij zei dat de Oekraïners meerdere dorpen onder de voet hebben gelopen en wees op een gebrek aan wapens en munitie. "Enorme gebieden zijn gewoon overhandigd aan de vijand."
Volgens de Wagner-topman hebben Oekraïense troepen al geprobeerd de rivier Dnipro over te steken. "Dit wordt allemaal verborgen gehouden voor iedereen", betoogde Prigozjin. "Op een dag wordt Rusland wakker om vervolgens te ontdekken dat ook De Krim is weggeven aan Oekraïne." Hij verwees daarmee naar het schiereiland dat Rusland in 2014 annexeerde.
De Russische president Vladimir Poetin gaf woensdag juist hoog op over de Russische successen op het slagveld. Hij stelde volgens persbureau TASS dat de situatie op het slagveld enigszins gestabiliseerd lijkt te zijn. Dat komt volgens Poetin "doordat de vijand zware verliezen heeft geleden" en honderden gepantserde voertuigen heeft verloren die zijn geleverd door westerse bondgenoten.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
1 uur geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
5 uur geleden